Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Z okazji dnia pszczół rozdadzą w pociągach nasiona na kwietne łąki

Z okazji dnia pszczół rozdadzą w pociągach nasiona na kwietne łąki
PAP
19.05.2021, o godz. 8:29
czas czytania: około 2 minut
0

W czwartek z okazji Światowego Dnia Pszczół pasażerowie Kolei Wielkopolskich będą mogli otrzymać łącznie 2 tys. paczek z nasionami kwiatów. Akcja jest wspólną inicjatywą kolejarzy, leśników oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Małgorzata Krokowska-Paluszak poinformowała we wtorek PAP, że z okazji Światowego Dnia Pszczół w ramach wspólnej akcji “Chrońmy pszczoły! Pszczoły wracają na łąkę i do lasu” leśnicy, Koleje Wielkopolskie oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu będą rozdawać nasiona kwiatów.

Organizatorzy akcji przygotowali 2 tys. opakowań nasion, z których można wysiać kwietną łąkę. W czwartek między godz. 9 a 17 pasażerom pociągów Kolei Wielkopolskich odjeżdżających z Poznania będzie je rozdawać pluszowa pszczoła.

“Te pożyteczne owady zasługują na to, byśmy odwdzięczyli się im za bogactwa, z których korzystamy na co dzień. Możemy to zrobić na wiele sposobów. Najprostszym z nich jest ugoszczenie pszczół w swoim ogrodzie lub na balkonie” – zaznaczyła Krokowska-Paluszak.

Jak dodała do 30 maja na monitorach w pociągach Kolei Wielkopolskich będą wyświetlane specjalnie przygotowane prezentacje dotyczące pszczół i tego jak można je chronić.

Na świecie istnieje około 20 tys. gatunków pszczół. Jak podkreśliła Krokowska-Paluszak 222 z około 470 gatunków pszczół żyjących w Polsce jest zagrożonych wyginięciem.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024