Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Zachodniopomorskie: dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych dla dwóch powiatów

Zachodniopomorskie: dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych dla dwóch powiatów
PAP/szp
08.05.2020, o godz. 10:01
czas czytania: około 1 minuty
0

Środki z Funduszu Dróg Samorządowych trafią do powiatów świdwińskiego i wałeckiego. Rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 3,5 mln zł trafi na przebudowę tamtejszych dróg.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał kolejne cztery umowy na rządowe dofinansowanie gminnych i powiatowych inwestycji na drogach lokalnych. 3,5 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę dróg w powiatach świdwińskim i wałeckim oraz w Świdwinie i Wałczu.

W powiecie świdwińskim dofinansowanie otrzymała przebudowa drogi powiatowej od granicy powiatu do miejscowości Sławoborze. Dofinansowanie tej zaplanowanej na kilka lat inwestycji z FDS wyniesie łącznie ponad 13,5 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 27 mln zł. W Świdwinie dofinansowano przebudowę ul. Kołobrzeskiej wraz z przyległymi drogami. Dofinansowanie z Funduszu wynosi ponad 1,4 mln zł, a całość przedsięwzięcia jest warta ponad 2,472 mln zł.

Z kolei w Wałczu dofinansowanie zyskała przebudowa al. Tysiąclecia. Wartość inwestycji wynosi 1,5 mln zł, a dofinansowanie to blisko 765 tys. zł. Także w Wałczu dofinansowanie zyskała modernizacja ul. Żabiej. Całkowita wartość projektu to ponad 1,1 mln zł, a dofinansowanie z FDS ponad 824 tys. zł.

W połowie kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę 26 zadań powiatowych i 43 gminnych zgłoszonych do dofinansowania przez zachodniopomorskie samorządy. Środki z Funduszu w wysokości 105,6 mln zł pozwolą na budowę, przebudowę lub remont 115 kilometrów dróg: 73 kilometrów powiatowych i 42 kilometrów gminnych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023