Dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali transport 24 ton zużytej przemysłowej taśmy gumowej. Odbiorcy odpadów grozi kara do 500 tys. zł.  „Powtarza się proceder przywozu nielegalnych odpadów do Polski” – pisze KAS w komunikacie.

Nielegalny przywóz odpadów do kraju wykryto podczas zatrzymania na autostradzie A4. Ponad 24 ton zużytej przemysłowej taśmy gumowej jechało z Niemiec.

„Wskazany w dokumentach polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi” – informuje w komunikacie Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Wojewódzki inspektor ochrony środowiska uznał przewóz za nielegalny. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł. Przewoźnikowi (w postępowaniu administracyjnym) grozi kara łączna w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcy w postępowaniu karnym kara nawet do 500 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj