Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zgierz - miasto dla pszczół. Kolejne owady zamieszkały w hotelach

Zgierz - miasto dla pszczół. Kolejne owady zamieszkały w hotelach
szp
26.06.2018, o godz. 8:56
czas czytania: około 1 minuty
0

W pierwszy dzień kalendarzowego lata przedstawiciele spółek miejskich i zgierskich instytucji kultury odebrali 40 hoteli dla pszczół. Każdy z nich otrzymał również około 50 pszczół w fazie rozwojowej oraz trzcinowe rurki, w których wiosną przyszłego roku dojrzałe murarki złożą jaja.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Nasze miasto mające w logo jeża lubi nie tylko kolczaste ssaki, pomaga wolnożyjącym kotom, dba o psy, które są mile widziane w urzędzie miasta tak w upały, jak i w mroźne dni. Od pewnego czasu w centrum zainteresowań znalazły się pszczoły murarki – mów  Renata Karolewska pełnomocnik ds. mediów i wizerunku miasta.

Instalowanie hoteli dla pszczół w Zgierzu rozpoczęło się wczesną wiosną 2017 r. Miejscowe Centrum Kultury Dziecka zorganizowało warsztaty których uczestnicy, pod okiem doświadczonego pszczelarza, zbudowali 50 „pszczelich mieszkaniówek”. Te trafiły potem do miejskich szkół, parku oraz na prywatne działki.

W maju 2018 r., podczas pikniku miejskiego, w Zgierzu odbyły się warsztaty „Wszystko na zdrowie – Zgierz miastem zdrowego stylu życia”. Powstało wówczas kilkadziesiąt kolejnych pszczelich hoteli, które 21 czerwca zostały przekazane przez prezydenta miasta Przemysława Staniszewskiego instytucjom miejskim.

Pszczoły murarki to najlepsze zapylacze roślin, jednocześnie zupełnie nieagresywne wobec człowieka. Dlatego Zgierz chce również zachęcać mieszkańców do zakładania pszczelich hoteli na prywatnych terenach.

Źródło: UM Zgierz

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024