Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Zieleń w mieście jako "Naturalny Wybór" [WYWIAD]

Zieleń w mieście jako
jw
23.08.2019, o godz. 13:44
czas czytania: około 4 minut
0

W dniach 5-7 września w EXPO XXI Warszawa zagoszczą dwie imprezy branżowe: 27. Międzynarodowa Wystawa Zieleń To Życie (rośliny ozdobne, drzewa, krzewy, byliny oraz technika i akcesoria) oraz 4. edycja Flower Expo Polska (prezentująca kwiaty cięte, rośliny doniczkowe oraz akcesoria dekoracyjne). Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni - potwierdzili udział ponad 250 wystawców z 10 krajów. O tegorocznej edycji i programie wydarzeń towarzyszących rozmawiamy z Agnieszką Żukowską, dyrektor Wystawy Zieleń To Życie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Hasłem tegorocznej wystawy jest “Naturalny Wybór”. Jak należy je rozumieć?

“Naturalny Wybór” odnosi się do idei międzynarodowych targów Zieleń To Życie, które są naturalnym miejscem promocji roślinnej branży. To jedno z najbardziej “zielonych” wydarzeń roku, które prezentuje nowości i promuje firmy zaangażowane w ten sektor. Hasło ma też szerszy wymiar. Zieleń w mieście jest remedium na skutki ekspansywnej urbanizacji oraz konsekwencji związanych ze zmianami klimatycznymi i społecznymi. Podnoszenie świadomości społeczeństwa w odniesieniu do roli zieleni w mieście i podejmowania decyzji z poszanowaniem natury może mieć realny wpływ na poprawienie jakości życia mieszkańców.

W jaki zatem sposób “Naturalny wybór” zaistnieje podczas tegorocznej edycji?

Zieleń To Życie to nie tylko inspirujące prezentacje wystawców lecz również okazja do wymiany wiedzy przy okazji licznych spotkań z ekspertami. Idea zostanie uwzględniona przy scenografii i programie targów, w szczególności tych kierowanych do zarządzających i tworzących zieleń miejską: konferencji “Mocno Zielone Miasto”, prezentacji, seminariów “Wiedza dla Producentów i Handlu”. Stawiamy przy tym na: naturalność, jakość, bioróżnorodność, czyli akcenty charakteryzujące synergię dwóch wydarzeń: Zieleń To Życie & Flower Expo Polska. Podczas targów po raz 20-ty odbędzie się ogólnopolska konferencja “Mocno Zielone Miasto” (piątek 6 września, wstęp wolny po rejestracji). W jej programie szereg istotnych tematów dotyczących: polityki ochrony drzew, parków kieszonkowych, ścieżek rowerowych czy gatunków roślin przyjaznych dla ptaków i owadów. Jednym z prelegentów będzie Marcin Gąsiorowski, praktykujący od wielu lat w Niemczech i w Polsce architekt krajobrazu, który specjalizuje się w tematyce założeń biocenotycznych. Omówi on przykłady takich realizacji, ich funkcje i korzyści, pokaże inspirujące przykłady realizacji. Ponadto w ramach współpracy z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska zaprezentowany zostanie “Kodeks dobrych praktyk w ogrodnictwie”.

Jakie inne punkty programu i wydarzeń towarzyszących możemy polecić gościom branżowym odwiedzającym targi (kierowane m.in. do: ogrodników miejskich, inspektorów i specjalistów z wydziałów Ochrony Środowiska, komunalnych i inwestycyjnych odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach i gminach czy przedstawicieli firm urządzających i pielęgnujących tereny zieleni)?

Rozwiązania wspierające projektowanie to atrakcyjny punkt Wystawy. Warsztaty Vectorworks Landmark i Gardenphilia DESIGNER, opierają się na różnych programach komputerowych, dając wsparcie techniczne przy planowaniu terenów zieleni. Natomiast warsztaty projektowe “Mała przestrzeń – wielkie możliwości”, które poprowadzi Agnieszka Hubeny-Żukowska dotyczyć będą projektowania małych prywatnych przestrzeni w miastach i ich wpływu na miejski klimat. Prowadząca zachęci uczestników do tworzenia bioróżnorodnych siedlisk i poszukiwania dróg do obniżenia kosztów pielęgnacji ogrodu i zmiany podejścia do prac ogrodniczych, tak by zamiast obowiązkiem, stały się dla inwestora przyjemnością.

Dlaczego warto zarejestrować się na wydarzeniu i wziąć udział w wystawie Zieleń to Życie?

Program Wystawy Zieleń to Życie to oczywiście wachlarz propozycji skonfigurowanych tak, by w zależności od profesji odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie, nie tracąc jednocześnie możliwości zobaczenia targowych stoisk i spotkania z prezentującymi je wystawcami. To bezpośrednie kontakty i możliwość sprawdzenia produktu “na żywo” i dopytania to szczególny wymiar targowych spotkań. Warto zwrócić uwagę na Konkurs Roślin Nowości. To jedyna taka rywalizacja w Polsce. W tegorocznej edycji mamy, aż 33 nowości. Mogę zdradzić, że najwięcej jest roślin o atrakcyjnych kwiatach. Wiele z nich znajdzie swoje zastosowanie w zieleni miejskiej. Selekcja idzie mocno w kierunku zwartych form, odpornych na trudniejsze warunki, ale oczywiście bardzo atrakcyjnych. Warto podkreślić, że nowości zgłaszane do rywalizacji są już dostępne do zakupienia u producentów, a sam konkurs daje im mocną promocję, która rozpoczyna się na Zieleń To Życie, gdzie można je zobaczyć na żywo i uzyskać informacje o nich “z pierwszej ręki”. Wracając do programu chcę zwrócić uwagę na wartość spotkania z ekspertami w jednym miejscu. Wiedzy nigdy dość – dlatego od piątku do soboty działać będzie Strefa Porad, gdzie specjaliści różnych branż będą bezpłatnie dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu tworzenia ogrodu, doboru roślin i różnych aspektów pielęgnacji, a w sobotę posłuchać m.in. wykładów o najpiękniejszych różach, jadalnych kwiatach, naturalnych formach drzew i krzewów oraz obejrzeć pokazy florystyczne i wziąć udział w warsztatach ogrodniczych.

Kilka słów o dodatkowych działaniach

Aby ułatwić skontaktowanie się uczestników targów przygotowano narzędzia, które nie tylko pomogą w dotarciu do informacji o wystawcy, ale też pozwolą umówić na spotkanie biznesowe. Przygotowano Strefę Spotkań, w której wystawcy będą mogli prowadzić rozmowy z umówionymi partnerami – także poza własnym stoiskiem. Natomiast do użytku wszystkich uczestników targów (wystawców, gości branżowych i zwiedzających) organizatorzy przekazują mobilną aplikację Zieleń to Życie, która umożliwi łatwy dostęp do aktualnego programu, listy wystawców czy planu targów.

Informacje dotyczące programu, wydarzeń towarzyszących, rejestracji dla profesjonalistów, aplikacji mobilnej na: www.zielentozycie.pl

W ramach Wystawy będzie możliwość spotkania redakcji miesięcznika “Zieleń Miejska”. Zapraszamy do hali nr 3, na stoisko nr 3.3.

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024