Zielone dachy po polsku - zapraszamy na webinarium

Zielone dachy po polsku - zapraszamy na webinarium
Judyta Więcławska
14.10.2021, o godz. 9:35
czas czytania: około 2 minut
0

Aspekty prawne dachów zielonych w Polsce, zazielenianie dachów i ścian na małych obiektach, pielęgnacja dachów zielonych, dobór roślinności, podsumowanie projektu GRAD realizowanego w polskich miastach - to tylko kilka zagadnień, które zostaną poruszone podczas webinarium "Spacer w chmurach – zielone dachy w Polsce" 21 października.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Zielone dachy są ważnym narzędziem łagodzenia i adaptacji miast do zmian klimatu, m.in. dlatego, iż pochłaniają dwutlenek węgla i inne zanieczyszczenia z atmosfery, absorbują wodę deszczową, zmniejszając ryzyko powodziowe, łagodzą efekt “miejskiej wyspy ciepła” oraz poprawiają mikroklimat w mieście. To one będą stanowić przedmiot dyskusji webinarium “Spacer w chmurach – zielone dachy w Polsce”, organizowanego 21 października br. przez redakcję miesięcznika “Zieleń Miejska”.

Porozmawiajmy o dachach zielonych

– Warto zakładać je nie tylko na budynkach użyteczności publicznej, ale i zachęcać do tego lokalne podmioty i samych mieszkańców. Pomóc w tym mogą lokalne strategie zielonych dachów wskazujące narzędzia i źródła finansowania mające wspierające zazielenianie miasta. Taką strategię już od 2014 r. realizuje miasto Hamburg, a w Polsce – w ramach projektu GRAD – podobne dokumenty zostały opracowane dla 8 polskich miast. – zaznacza Patrycja Płonka – kierownik projektów Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć “Energie Cités”, prelegentka zaproszona do udziału w webinarium.

– Rosnące zainteresowanie dachami zielonymi stawia przed inwestorami i wykonawcami nowe wyzwania. Spójna i kompleksowa regulacja prawna mogłaby pomóc zorganizować proces inwestycyjny. Niestety, w tym wypadku prawo nie nadąża za trendami. Dzisiaj obowiązujące regulacje są rozsiane w różnych aktach prawnych, regulujących jedynie wybrane aspekty zagadnienia. Gdzie wobec tego szukać wytycznych? Czy możemy sięgnąć do rozwiązań z innych krajów? Jak rozwiać pojawiające się wątpliwości? Czy można liczyć na ustawę dedykowaną dachom zielonym? Na te pytania poszukamy odpowiedzi 21 października. – zaprasza Sara Til Dąbrowska, adwokat.

Partnerzy webinarium

Partnerami merytorycznymi są: Fundacja Krajobrazy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone”, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć “Energie Cités”.

Partnerami wydarzenia są: Bauder Polska, Leca Polska, Optigruen, Soprema, Xero Flor Polska.

Zapisy i szczegółowy program na: https://zielonedachy.abrys.pl/

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024