Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zielone drogi i ulice. Webinarium

Zielone drogi i ulice. Webinarium
16.06.2020, o godz. 8:51
czas czytania: około 2 minut
1

Redakcja miesięcznika "Zieleń Miejska" zaprasza na webinarium "Zielone drogi i ulice. Zagospodarowanie zielenią pasów przydrożnych, problemy, regulacje prawne i skuteczne rozwiązania".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Tematem wiodącym wydarzenia będzie zieleń przyuliczna i zagospodarowanie terenów przydrożnych. W programie znajdą się takie zagadnienia jak: pasy zieleni w inwestycjach drogowych, zimowe utrzymanie dróg a zieleń czy studium przypadku dotyczące zieleni w kontekście bezpieczeństwa na drogach.

Nie zabraknie także informacji z zakresu uregulowań prawnych związanych z interwencjami w sprawie drzew przydrożnych czy związanych z przesadzaniem drzew i krzewów w ramach inwestycji drogowych.

Co w programie?

“Bilboard reklamowy – tak, rzeźba – nie! Suchy trawnik – tak, łąka kwietna – nie!”- pod tym przewrotnym tytułem Wojciech Januszczyk – prezes Fundacji Krajobrazy będącej partnerem merytorycznym webinarium – poruszy problematykę tworzenia tożsamości miejsca i zwiększania bioróżnorodności w przestrzeni pasów drogowych.

Jak mówi Wojciech Januszczyk – Dziś z pomocą kompozycji roślinnych i struktur artystycznych możemy tworzyć estetyczną przestrzeń i budować jej dobry odbiór społeczny, tworzyć Genius Loci. Dlaczego więc przychodzi nam to tak ciężko? Dlaczego pasy drogowe wpisują się często w narodową tragedię estetyczną? A przy okazji będzie też kilka zdań o tym, jak przyczynić się do zmniejszania śladu węglowego, podczas procesów utrzymania zieleni w pasach drogowych.

Więcej informacji oraz rejestracja: zielonedrogi.abrys.pl

“Zdrowe i bezpieczne drzewa przydrożne – założenia standardu zarządzania zadrzewieniami” – to z kolei tematyka prelekcji Marka Piwowarskiego – architekta krajobrazu reprezentującego podczas webinarium Fundację EkoRozwoju, który omówi założenia instrukcji zarządzania drzewami przydrożnymi w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Prelekcja adresowana jest w szczególności do przedstawicieli zarządców dróg. Poruszać będzie tematy praktyczne, z którymi borykają się zarządcy terenów publicznych w zakresie zarządzania drzewami w ich pełnym cyklu życia tj. od projektu i doboru roślin poprzez wykonanie nasadzeń, opiekę nad drzewami młodocianymi, niezbędne cięcia, aż po usuwanie drzew. Poruszone zostaną kwestie odpowiedzialności deliktowej za upadek drzewa i spoczywające na zarządcy obowiązki w tym zakresie.

Dla kogo webinarium? 

Webinarium skierowane jest w szczególności dla dociekliwych i doświadczonych praktyków. Będzie możliwość dyskusji na czacie podczas oraz możliwość zadawania pytań prelegentom i poszukiwania zoptymalizowanych rozważań w dostosowaniu do zróżnicowanych sytuacji terenowych.

Grupa docelowa wydarzenia to przede wszystkim:

  • menedżerowie oraz pracownicy zarządów zieleni,
  • menadżerowie oraz pracownicy zarządów dróg,
  • pracownicy samorządów,
  • inwestorzy i wykonawcy inwestycji drogowych,
  • architekci krajobrazu i projektanci.

Dla pracowników jednostek samorządowych, zarządów zieleni i zarządów dróg udział w webinarium jest bezpłatny.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (1)


NGO

Komentarz #81435 dodany 2020-08-08 10:11:50

fajnie, że od przedstawicieli NGOsów krwiozercy z Abrysu chcą kasy

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024