1 / 43

Jakie obrazy w naszych miastach potrafi malować zima. Sprawdź i zagłosuj na najładniejsze zdjęcie.

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia polskich miast w zimowej odsłonie. Zachęcamy do wspólnej zabawy i głosowania na najładniejszy zimowy obraz.

Głosowanie trwa do 26 lutego. Zapraszamy!

[poll id=”44″]

W tym roku dotychczas niewiele było dni, podczas których zaistniała możliwość sfotografowania miasta w śniegu. Prawdziwa zima zawitała jednak na krótko m.in. do Bielska-Białej. Na fotografiach można zobaczyć zimowa aurę m.in. na miejskiej Starówce, w okolicach zamku Sułkowskich i w Parku pod Ratuszem.

Również w Toruniu udało się uchwycić piękne zimowe widoki w okolicy Rynku Staromiejskiego, przy Fontannie Flisaka w Toruniu oraz Pomniku Kopernika i Pomniku prof. Filutka. Z kolei na zdjęciach z Olsztyna w zimowej scenerii można zobaczyć widok na Wysoką Bramę, na Zamek Kapituły Warmińskiej, Olsztyński Amfiteatr im Czesława Niemena. Ponadto na fotografiach znajdują się gołębie na olsztyńskim Starym Mieście i tramwaj pod olsztyńskim Ratuszem.

Z Piekar Śląskich zostało nadesłane zdjęcie z Kopca Wyzwolenia. Został on usypany w latach 1932-1937 dla uczczenia 250. rocznicy przemarszu husarii polskiej króla Jana III Sobieskiego pod Wiedeń oraz 15. rocznicy przyłączenia wschodniej części Górnego Śląska do Polski. Stał się symbolem walki o polskość i pamiątką walk powstańców śląskich. Stanowi najwyższy punkt w granicach miasta i położony jest w zachodniej części centrum Piekar Śląskich.

W zimowej odsłonie można też zobaczyć Zabytkowy Park Miejski – urokliwe miejsce w Pile objęte ochrona konserwatorską. Jest tu pięknie nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą właśnie. Gdy biały puch pokryje park – spacer w Parku Miejskim w Pile to prawdziwa uczta dla oka i ducha.  W centralnej części parku znajduje się secesyjna żelazna altana powstała w 1904 roku, położona nad stawem. Obok altany znajduje się ozdobna latarnia, przypominająca przedwojenne pilskie latarnie. W Parku Miejskim rośnie m.in. miłorząb japoński, dąb gontowy, dąb błotny oraz srebrzyste klony. Park posiada wiele ścieżek spacerowych, jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych pilan. Latem odbywają się tutaj koncerty muzyczne „Parkowe spotkania”.

Równie pięknie prezentują się zimą Rynek, Starówka oraz jedna z głównych ulic w Ustrzykach Dolnych położonych w Bieszczadach.

Nietypowe, zimowe obrazy zostały też wymalowane w Gorzowie Wielkopolskim. Na zdjęciach można zobaczyć: ul. Sikorskiego i Katedrę gorzowską o poranku – skwer przy głównym skrzyżowaniu miasta, deptak ul. Chrobrego, Park Wiosny Ludów (zwany potocznie Parkiem Róż), trakt spacerowy na bulwarze zachodnim, ul. Słowiańską, a także budynki uczelni wyższych – pierwszy plan AWF, dalszy plan Akademia im. Jakuba z Paradyża.

Czytaj więcej

Skomentuj