Zmywalne graffiti powstało we Francji

Zmywalne graffiti powstało we Francji
dom
22.07.2018, o godz. 13:35
czas czytania: około 1 minuty
0

Niemiecki artysta Klaus Dauven stworzył we francuskim porcie rybackim Sète unikatowe dzieło – graffiti wykonane… urządzeniem wysokociśnieniowym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Nietypowe, zmywalne graffiti znajduje się w porcie w malowniczym, leżącym na południu Francji miasteczku Sète. Bogata i długa historia tego pięknego miejsca, sięgająca XVII w., spowodowała, że Klaus Dauven jako temat swojej pracy wybrał trzy ważne dla miasta postacie związane z rybołówstwem.

Dzieło powstało bez użycia jakichkolwiek farb. Wykonano je urządzeniem wysokociśnieniowym we współpracy z firmą Kärcher. Metoda tworzenia obrazów w ten sposób nazywana jest „odwróconym graffiti” i polega na usunięciu z części powierzchni zabrudzeń: porostów, osadów czy mchu i pozostawieniu ich na wybranych przez artystę fragmentach ściany. W ten sposób, poprzez wymywanie urządzeniem wysokociśnieniowym, na zabrudzonej ścianie powstają dowolne obrazy.

Podczas prowadzenia prac nad obrazem przy słynnym molo Saint Louis z 1666 r. (długości 650 m), w miasteczku odbywał się najsłynniejszy we Francji festiwal żeglarski „Escale”, podczas którego Sète odwiedziło ponad sto jachtów i łodzi z całego świata.

Podobnej techniki użyto do stworzenia w 2015 r. gigantycznego ekomuralu na zaporze w Solinie:

Na zaporze w Solinie powstał gigantyczny ekomural [ZDJĘCIA]

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024