Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Związek Miast Polskich zaprasza samorządowców i branżę wod-kan do senatu

Związek Miast Polskich zaprasza samorządowców i branżę wod-kan do senatu
PU
21.10.2022, o godz. 9:06
czas czytania: około 2 minut
0

O sytuacji w zakresie zaopatrzenia ludności w wodę i odprowadzania ścieków będą debatować w poniedziałek, 24 października br. o godz. 12.00 trzy senackie komisje – Komisja Samorządu Terytorialnego i AP, Komisja Środowiska oraz Komisja Nadzwyczajna ds. Klimatu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Związek Miast Polskich, wraz z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”, związkami zawodowymi z branży wod-kan oraz innymi organizacjami zrzeszającymi gminy, zainicjował posiedzenie senackich komisji ze względu na wagę problemu, który narasta w wyniku oporu PGW Wody Polskie przy rozpatrywaniu wniosków o zmiany taryf, uwzględniających skutki obecnego kryzysu.

Stanowczy głos samorządów

ZMP zachęca do udziału w posiedzeniu senackich komisji przedstawicieli samorządów, w szczególności członków związku, zarówno osobiście, jak i online. Stanowczy głos samorządowców w tej sprawie powinien wyraźnie i jednoznacznie wybrzmieć – nie wolno dopuścić do pogorszenia jakości wody i przerw w jej dostawach do mieszkańców.

Udział w posiedzeniu

Zamiar udziału w posiedzeniu należy zgłaszać do piątku, 21 października br. (do godz. 12.00), na adres: [email protected]. Wszyscy samorządowcy, którzy zamierzają przyjechać do Senatu RP proszeni są o wcześniejsze przybycie i odbiór jednorazowych kart wstępu w Dziale Przepustek (budynek H) przy ul. Wiejskiej 4/6/8 (niezbędny ważny dowód tożsamości).

Posiedzenie online

Goście znajdujący się poza siedzibą senatu będą mogli uczestniczyć w posiedzeniach komisji zdalnie. Trzeba zgłosić mailem na adres komisji dane (imię, nazwisko, funkcja, e-mail) takich osób najpóźniej w przeddzień posiedzenia do godz. 12:00. Informacje o technicznych warunkach dotyczących zdalnego uczestnictwa w posiedzeniu zostaną Państwu przekazane drogą elektroniczną.

Program posiedzenia, raport senatu na temat stanu procesu taryfikacji w sektorze wodociągowo-kanalizacyjnym (październik 2022) oraz stanowisko zarządu ZMP w sprawie pilnych działań w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odbioru ścieków na tle ogólnej sytuacji w gospodarce komunalnej znajdą Państwo na stronie Związku Miast Polskich.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024