Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

10 maja - Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej

10 maja - Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej
10.05.2020, o godz. 16:09
czas czytania: około 2 minut
1

W niedzielę, 10 maja, obchodzimy Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej. To dobry moment, by docenić starania osób, które na co dzień dbają o nasz komfort.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Celem gospodarki komunalnej jest zaspokojenie bieżących i nieprzerwanych potrzeb dla ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych wynikających z zamieszkania ludności.

Gospodarka komunalna w miastach i gminach dotyczy następujących obszarów:

  • usługi administracyjne,
  • usługi społeczne,
  • energetyka i ciepłownictwo,
  • transport publiczny,
  • gospodarka ściekowa i zaopatrzenie w wodę,
  • gospodarka odpadami,
  • zieleń miejska.

Koronawirus potwierdził niezbędność usług komunalnych

Mimo wielu zadań i ciągłych zmian w prawie, na pracowników branży komunalnej spadło ostatnio kolejne, jeszcze większe wyzwanie – pandemia koronawirusa.

Wiele zakładów musiało przejść w ostatnich miesiącach zmiany w trybie pracy ze względu na epidemię. Niektóre spółki są gotowe na skoszarowanie pracowników. Inne wprowadziły dla nich izolację z zakwaterowaniem, wyżywieniem i pomocą psychologiczną.

Skala epidemii i niemożność przewidywania jej skutków oraz czasu trwania wywołuje w pracownikach skrajne emocje, wzmacniane lękiem i niekiedy dezinformacją. – W najtrudniejszej sytuacji są właśnie pracownicy poddani izolacji – mówi Beata Wiśniewska, prezes Wodociągów Białostockich.

Pracownicy sektora komunalnego zasługują na brawa. Dziękujemy!

Jak może pomóc każdy z nas?

Pracownikom gospodarki komunalnej może pomóc każdy z nas, ułatwiając im pracę dzięki zachowaniu kilku prostych zasad.

Warto np. postawić na odpowiednie segregowanie odpadów w domu. Pozwoli to nie tylko na sprawniejszy odbiór śmieci, ale także ułatwi pracę sortowni odpadów i ich recykling.

Problem dla odbierających odpady często stanowią także źle zaparkowane samochody. Jeśli chcemy, aby praca służb komunalnych przebiegała sprawnie, należy zatem pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa drogowego, niezastawianiu chodników, dróg pożarowych czy altan śmietnikowych.

Na utrudniające pracę zachowania mieszkańców zwracają uwagę wodociągowcy. Remonty sieci to nie okazja do towarzyskich spotkań – podkreślają. Problem ten stał się szczególnie istotny w czasie pandemii koronawirusa.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Marian Stolecki

Komentarz #59626 dodany 2020-05-11 13:33:51

Dzień Pracownika Komunalnego był ustalony i zawsze obchodzony w trzecią niedzielę maja. Na faccebook na stronie Krajowego Forum Dyrektorów Oczyszczania Miast , umieściłem fotografię "Kalendarza postępowca", na którym święto to uwidocznione przy dacie 20 maja, a więc w trzecią niedzielę maja. Pozdrawiam.

Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024