Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

40 mln zł na ekologiczne autobusy dla Tarnowa

40 mln zł na ekologiczne autobusy dla Tarnowa
Barbara Krawczyk
04.01.2018, o godz. 12:30
czas czytania: około 1 minuty
0

Województwo małopolskie i prezydent Tarnowa podpisali umowę na unijne dofinansowanie do zakupu nowoczesnych ekologicznych autobusów miejskich.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Tarnowskie MPK kupi łącznie 40 autobusów. Pojazdy będą klimatyzowane, niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i ekologiczne. Autobusy mają spełniać restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Większość z nich będzie o pojemności pozwalającej na podróż 90 osób.

– Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe. Sterowniki sygnalizacji świetlnej, które komunikować się będą ze skrzyżowaniami, zapewniając tzw. zieloną linię pojawią się we wszystkich autobusach – mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK Tarnów. I dodaje, że będą też zamontowane tablice, które pozwolą na integrację z PKP. Wyświetlać one będą informacje o najbliższych odjazdach pociągów.

Pięć takich nowoczesnych pojazdów, kupionych w ramach projektu jako wkład własny miasta, wozi już pasażerów w Tarnowie. Na zakup kolejnych 35 umowy również zostały już podpisane, trwa ich produkcja. Wszystkie zostaną wyprodukowane w fabrykach firm MAN Scania i Solaris, w Polsce – w Starachowicach, Słupsku i w Bolechowie pod Poznaniem.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024