Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie wpłynęły dwie oferty od producentów, którzy chcą dostarczyć do Krakowa 50 nowych przegubowych autobusów elektrycznych. Tym samym po ulicach Krakowa jeździłoby 76 autobusów elektrycznych, co stanowi ok. 14 proc. taboru MPK.

Na zakup 50 autobusów o długości 18 m wpłynęły dwie oferty. Pierwszą przedstawiła spółka Evo Bus Polska, wyceniając realizację kontaktu na niemal 152 mln zł. Drugą firmą jest Solaris, który zaproponował 134,5 mln zł.

– Realizacja tego kontraktu rozpocznie się jak tylko MPK w Krakowie otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 – zaznaczają przedstawiciele MPK Kraków.

– Jeżeli opracowany przez MPK w Krakowie wniosek aplikacyjny uzyska na tyle wysoką ocenę, aby znaleźć się na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania, to wszystkie autobusy zostaną dostarczone do Krakowa do końca 2020 r. – dodają.

Wniosek o dofinansowanie zakupu 50 autobusów MPK złożyło 30 stycznia 2019 r.

Nowe autobusy elektryczne będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz platformy ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach. Autobusy będą wykorzystywane w rejonie miasta, gdzie odnotowywane są największe przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj