Jak zapowiada prezydent miasta Konrad Fijołek, w Rzeszowie przybywać będzie kolejnych drzew. Nasadzenia planowane są m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekreacyjnych przy ul. Staszica i Kustronia, a także w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin – Św. Huberta.

Dodajmy, że w ubiegłym roku, na zlecenie rzeszowskiego urzędu miasta posadzonych zostało ponad 1300 drzew. Wśród nich było prawie 500 dużych okazów. Drzewa nasadzono m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na osiedlach Krakowska Południe, Baranówka, przy rzeszowskich ulicach. W Rzeszowie odbyły się również społeczne akcje sadzenia.

Przetarg na nasadzenia

W tym roku nasadzanie drzew będzie kontynuowane. Pierwszy przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie dostarczyć i nasadzić 500 dużych drzew jest już przygotowany. Wybrano też drzewa rodzimych gatunków, m in. graby pospolite, klony pospolite, dęby szypułkowe, lipy drobnolistne, a także gatunki służące wzbogaceniu bioróżnorodności, m. in. grujecznik japoński, świdośliwa czy ambrowiec amerykański.

Nasadzenia za 1 milion zł

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wytypował też miejsca nasadzeń. Drzewa pojawią się m.in. przy Krajobrazowej, Podkarpackiej, Lubelskiej, al. Rejtana, na terenie projektowanego placu zabaw przy ul. Myśliwskiej (osiedle Miłocin Św. Huberta), na obszarze psiego parku przy ul. Ornej, na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych przy ul. Staszica, przy ul. Kustronia i w Parku Papieskim.

Na powyższe działania w budżecie miasta zarezerwowano kwotę w wysokości miliona złotych. Wykonawca zadania na posadzenie drzew będzie miał czas do końca listopada br. A przez kolejne dwa lata drzewa zostaną objęte gwarancją i pielęgnacyjną opiekę wykonawcy zadania.

 

Czytaj więcej

Skomentuj