Reklama

envicon 2023 ad1a

53 mln zł na rewitalizację Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

53 mln zł na rewitalizację Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu
09.05.2018, o godz. 8:53
czas czytania: około 2 minut
0

Park Strzelecki w Nowym Sączu przejdzie trzyletni, generalny remont. Powstanie w nim zadaszony amfiteatr dla kilkutysięcznej widowni, oświetlone aleje spacerowe, fontanna i place zabaw.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Podpisano już umowy gwarantujące dofinansowanie projektu, zakładającego rewitalizację zaniedbanego dziś niemal 10-hektarowego obszaru w Nowym Sączu. Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2021 r. szacowany jest na 53 mln zł, z czego 30 mln zł stanowią fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

– Tylko w subregionie sądeckim na projekty związane m.in. z rewitalizacją obszarów miejskich i wiejskich przeznaczyliśmy z RPO aż 265 mln zł – powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

W położonym w centrum miasta parku powstanie nowoczesny, zadaszony amfiteatr ze sceną, zapleczem oraz widownią na ok. 4 tys. miejsc. Zastąpi on zdegradowaną muszlę koncertową. W ramach inwestycji przebudowane zostaną alejki parkowe, a także zainstalowane będzie nowe oświetlenie. Zaplanowano również fontannę, ławki oraz toalety.

– Te 30 mln zł dotacji z RPO pozwoli stworzyć niesamowitą przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Ponowne zagospodarowanie terenu sprawi, że powstaną tu strefy o różnych funkcjach: społecznej, kulturalnej, rekreacyjnej i turystycznej  – mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

Najmłodsi zyskają nowocześnie wyposażone place zabaw z pętlą gimnastyczną oraz urządzeniami do ćwiczeń. Dla starszych zaplanowano mini siłownię. W okolicy powstaną funkcjonalne parkingi na ok. 200 samochodów. Projekt uwzględnia także przebudowę ul. Jadwigi Wolskiej i Ogrodowej.

– To historyczne wydarzenie dla miasta, które zmieni jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Nowym Sączu w centrum sportu, rekreacji i rozrywki. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie duży wkład własny miasta w wysokości ponad 23 mln zł – podkreślił Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023