1 / 3

Park Strzelecki w Nowym Sączu przejdzie trzyletni, generalny remont. Powstanie w nim zadaszony amfiteatr dla kilkutysięcznej widowni, oświetlone aleje spacerowe, fontanna i place zabaw.

Podpisano już umowy gwarantujące dofinansowanie projektu, zakładającego rewitalizację zaniedbanego dziś niemal 10-hektarowego obszaru w Nowym Sączu. Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2021 r. szacowany jest na 53 mln zł, z czego 30 mln zł stanowią fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

– Tylko w subregionie sądeckim na projekty związane m.in. z rewitalizacją obszarów miejskich i wiejskich przeznaczyliśmy z RPO aż 265 mln zł – powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

W położonym w centrum miasta parku powstanie nowoczesny, zadaszony amfiteatr ze sceną, zapleczem oraz widownią na ok. 4 tys. miejsc. Zastąpi on zdegradowaną muszlę koncertową. W ramach inwestycji przebudowane zostaną alejki parkowe, a także zainstalowane będzie nowe oświetlenie. Zaplanowano również fontannę, ławki oraz toalety.

– Te 30 mln zł dotacji z RPO pozwoli stworzyć niesamowitą przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Ponowne zagospodarowanie terenu sprawi, że powstaną tu strefy o różnych funkcjach: społecznej, kulturalnej, rekreacyjnej i turystycznej  – mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

Najmłodsi zyskają nowocześnie wyposażone place zabaw z pętlą gimnastyczną oraz urządzeniami do ćwiczeń. Dla starszych zaplanowano mini siłownię. W okolicy powstaną funkcjonalne parkingi na ok. 200 samochodów. Projekt uwzględnia także przebudowę ul. Jadwigi Wolskiej i Ogrodowej.

– To historyczne wydarzenie dla miasta, które zmieni jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Nowym Sączu w centrum sportu, rekreacji i rozrywki. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie duży wkład własny miasta w wysokości ponad 23 mln zł – podkreślił Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Czytaj więcej

Skomentuj