Ruszyła rewitalizacja Parku Ludowego im. W. Witosa w Bydgoszczy. Koszt tej inwestycji to ponad 8 mln zł.

Miasto przekazało już wykonawcy plac budowy. Pierwszy etap inwestycji polegać będzie na poprawie funkcjonalności obiektu i podniesieniu jego standardu. Istniejący nasyp w części północnej zamieni się w górkę saneczkową.

Kalistenika i fotoplastykon w parku

W części wschodniej powstanie plac do kalisteniki (aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała). Wyremontowane zostaną wszystkie alejki, a część z nich zyska nawierzchnię mineralną. Wytyczona zostanie trasa do biegania oraz ścieżka zdrowia. Będą nowe kosze na śmieci, stojaki na rowery, altana, ławki i tablice informacyjne.

Lepiej wyeksponowane zostaną znajdujące się w parku pomniki, w tym popiersie Wincentego Witosa. Nowością ma być fotoplastykon pozwalający zapoznać się z historią tego miejsca. We wschodniej części urządzony ma być mniejszy plac zabaw. Dzięki nowemu oświetleniu park stanie się miejscem bezpieczniejszym po zmroku. Pojawią się też kamery miejskiego monitoring

Nasadzenia wiosną, muszla musi poczekać

Prace budowlane zakończą się w tym roku, natomiast nowe nasadzenia i trawniki zostaną wykonane wiosną 2019 r. Koszt całego przedsięwzięcia to 8,2 mln zł. Jest ono współfinansowane ze funduszy europejskich. Póki co z rewitalizacji wyłączona została centralna część z placem po muszli koncertowej. Sposób zagospodarowania tego obszaru określą konsultacje i osobne opracowanie projektowe.

Czytaj więcej

Skomentuj