Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Śledztwo w sprawie informatyzacji BOŚ

Śledztwo w sprawie informatyzacji BOŚ
29.04.2009, o godz. 12:38
czas czytania: około 1 minuty
0

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie trwającej od 2004 r. informatyzacji Banku Ochrony Środowiska. O nieprawidłowościach powiadomił nowy zarząd banku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

O sprawie poinformował prokuraturę pod koniec marca obecny zarząd Banku Ochrony Środowiska – powiedział PAP rzecznik prasowy BOŚ Piotr Lemberg. Wyjaśnił, że wcześniej – w październiku 2008 r. – nowy zarząd zlecił kontrolę projektu wykonania centralnego systemu informatycznego BOŚ. Umowę podpisano w 2004 r., a do zmiany zarządu prace nad nowym systemem nie wyszły poza projektowanie i testy poszczególnych elementów – podał rzecznik.

"Obecny zarząd finalizuje prace nad nową strategią BOŚ, zakładającą dynamiczny rozwój. Do jej zrealizowania potrzebny jest dobry, sprawnie działający system informatyczny. Sprawdziliśmy, jakie części zamówionego w 2004 r. systemu można wykorzystać. Okazało się, że z wydanych na system 63 mln zł, do użytku nadają się elementy za 21 mln zł" – podał Lemberg.

Reszta systemu – na tę część wydano 42 mln zł – nie nadaje się do wykorzystania. Zarząd pod koniec marca zawiadomił prokuraturę o tej sprawie – podał Lemberg.

Właścicielem większości akcji Banku Ochrony Środowiska jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: pb.pl, PAP

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026