Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Nowe unijne poziomy recyklingu szansą na 800 tys. miejsc pracy w UE

Nowe unijne poziomy recyklingu szansą na 800 tys. miejsc pracy w UE
24.01.2017, o godz. 5:50
czas czytania: około 1 minuty
2

Ponad 800 tys. nowych miejsc pracy może powstać na terenie całej Unii Europejskiej jeśli posłowie Europarlamentu zagłosują we wtorek za nowymi, ambitnymi celami recyklingowymi - zapowiadają środowiskowe organizacje pozarządowe.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Poparcie europosłów dla branży recyklingu, ponownego użycia i naprawy może stworzyć do 2030 r. w UE 867 tys. nowych miejsc pracy. To aż jedna szósta całego obecnego poziomu bezrobocia na Starym Kontynencie.

– Nowe miejsca pracy i ograniczenie ilości odpadów trafiających do mórz i oceanów to tylko dwa wybrane przykłady tego, co może przynieść wsparcie dla promocji recyklingu i ponownego użycia. Jednak aby do tego doszło, posłowie Parlamentu Europejskiego muszą poprzeć nowe, wyższe poziomy recyklingu w Unii – zaznacza Piotr Barczak z EEB.

Organizacje pozarządowe związane z ochroną środowiska takie jak EEB, sugerują, aby europosłowie głosujący w ramach komitetu środowiskowego zwiększyli poziom recyklingu wszystkich odpadów w Unii Europejskiej do 70 proc. Cel ten miałby zostać osiągnięty najpóźniej w 2030 r. Ekolodzy wnioskują również o jasne regulacje i poziomy dotyczące napraw i ponownego użycia.

Jednym z największych zagrożeń środowiskowych, których wyeliminowanie stoi przed europosłami jest również ogromna ilość śmieci trafiających do mórz i oceanów. Ten cel można osiągnąć z kolei na przykład poprzez zakazanie używania opakowań z tworzyw sztucznych wszędzie tam, gdzie nie są one niezbędne lub też wprowadzenie zakazu sprzedaży plastikowych naczyń i sztućców (taki przepis wprowadziła już choćby Francja).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Maximus Segregatus

Komentarz #2468 dodany 2017-01-25 19:03:53

W 2015 roku portale samorządowe pisały o tym, że Nakło powinno być wzorem do naśladowania za swoją mistrzowską selektywną zbiórkę na poziomie Unii Europejskiej i za stworzenie "zielonych" miejsc pracy w segregacji odpadów... Mijają prawie dwa lata od tamtego czasu i podsumowanie obecnego stanu polskiego systemu odzysku odpadów domowych można niestety określić w języku dyplomacji ministerialnej jako ***

Maximus Segregatus

Komentarz #2474 dodany 2017-01-25 20:46:16

Maximus Segregatus napisał/a:

W 2015 roku portale samorządowe pisały o tym, że Nakło powinno być wzorem do naśladowania za swoją mistrzowską selektywną zbiórkę na poziomie Unii Europejskiej i za stworzenie "zielonych" miejsc pracy...

To już Sienkiewicz na indeksie Portalu Komunalnego!!

Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024