Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Studenci UW zajmą się ładowaniem pojazdów elektrycznych

Studenci UW zajmą się ładowaniem pojazdów elektrycznych
jwo/PAP
31.01.2018, o godz. 10:06
czas czytania: około 2 minut
0

Uczestnicy hackathonu "Smart Charge", który odbędzie się w połowie lutego na Uniwersytecie Warszawskim, będą szukać innowacji w temacie ładowania samochodów elektrycznych i elektromobilności.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

– Staramy się rozpoznawać te problemy współczesnej gospodarki, w których znaczenie superkomputerów jest zasadnicze, by mogły powstać skuteczne i wydajne rozwiązania – mówi cytowany prof. Piotr Bała, pomysłodawca hackathonu.

– Zaprojektowanie optymalnej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest jednym z takich wyzwań. W dzisiejszym świecie zastosowanie superkomputerów przy tego typu zadaniach będzie tylko rosło – dodaje.

Wśród problemów, z którymi będą musieli zmierzyć się uczestnicy hackathonu, znajdą się m.in. stosunkowo małe zasięgi samochodów elektrycznych (100-250 km), jak również długi czas ładowania akumulatorów. Jak informuje UW, studenci będą mieli do dyspozycji dane z OpenStreetMap oraz superkomputery ICM UW.

Polski samochód elektryczny chce zbudować prawie 200 firm

Hackathon “Smart Charge – inteligentna elektromobilność” odbędzie się 15 i 16 lutego w Centrum Technologii ICM w Warszawie, a jego organizatorami są Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (ICM UW) oraz firma Innogy Polska.

W imprezie mogą wziąć udział zespoły programistów liczące od 2 do 4 osób, w których skład mogą wejść nie tylko studenci, ale również osoby spoza uczelni. Zwycięzcy zawodów otrzymają nagrodę w wysokości 4 tys. zł.

“Smart Change” będzie drugą imprezą z cyklu Wielkich Wyzwań Programistycznych, czyli hackathonów zorganizowanych na ICM UW z myślą o programistach, którzy chcą zmierzyć się z problemami wymagającymi przetwarzania dużych zbiorów danych oraz przeprowadzania zaawansowanych obliczeń wielkoskalowych.

W pierwszej edycji imprezy, zatytułowanej “Map the Gap”, celem było opracowanie układu sieci światłowodowych, który umożliwiłby dostęp do szerokopasmowego internetu jak największej liczbie użytkowników zamieszkujących obszary wykluczone cyfrowo.

Źródło: PAP Nauka w Polsce

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024