Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Kielecki MPEC uruchomił instalację fotowoltaiczną

Kielecki MPEC uruchomił instalację fotowoltaiczną
Barbara Krawczyk
13.08.2019, o godz. 9:20
czas czytania: około 1 minuty
0

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach wybudowało instalację fotowoltaiczną o mocy ponad 90 MWh na potrzeby ciepłowni miejskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Koszt inwestycji to około 340 tys. zł. W całości została ona sfinansowana ze środków spółki, która traktuje ją jako pilotaż podobnych działań w kolejnych obiektach MPEC.

Instalacja powstała na terenie MPEC przy ul. Pileckiego. W okresie letnim zabezpieczy ona zapotrzebowanie urządzeń elektrycznych ciepłowni. W efekcie zmniejszy się zużycie energii elektrycznej z tradycyjnych nośników, stabilizując koszty produkcji ciepła dla mieszkańców osiedli Barwinek, Kochanowskiego i Ściegiennego.

– Jest to dobry kierunek dla dużych miast, bo oprócz wymiernych korzyści ekonomicznych, ma bardzo duże znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Instalacja pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około 35 ton rocznie. Prezydent wyraził nadzieję, że w Kielcach będą powstawały kolejne tego typu obiekty, bo takie źródła energii odnawialnej ochraniają powietrze przed zanieczyszczeniami. Instalacja będzie też wykorzystywana, aby edukować o korzyściach użycia OZE w mieście.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2026