Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Szkolenie „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków” w ramach cyklu TECHNOLOGIE WOD-KAN II

Szkolenie „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków” w ramach cyklu TECHNOLOGIE WOD-KAN II
R.G.
20.02.2024, o godz. 10:44
czas czytania: około 3 minut
0

Już w środę, 28 lutego 2024 r., odbędzie się trzecie spotkanie pt.: „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków – nowe rozwiązania”, w ramach cyklu warsztatów i szkoleń dla eksploatatorów oczyszczalni ścieków pod wspólną nazwą TECHNOLOGIE WOD-KAN II edycja, organizowanego przez firmę Abrys we współpracy z wysokiej klasy specjalistami z Politechnik: Warszawskiej, Częstochowskiej i Białostockiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Spotkanie to poprowadzi prof. Dariusz Boruszko z Politechniki Białostockiej. W ramach zajęć prelegent zapozna uczestników z zagadnieniami z zakresu:

  • analizy procesów technologicznych stosowanych w oczyszczaniu ścieków w aspekcie rosnących wymagań środowiskowych,
  • analizy współczesnych rozwiązań technicznych w układach i systemach oczyszczania ścieków, a także
  • technicznych i technologicznych aspektów wybranych zaawansowanych metod oczyszczania ścieków, takich jak: mechanizm i kinetyka biologicznego oczyszczania, złoża fluidalne, metody kombinowane, oczyszczanie dwu- i wielostopniowe,

Kolejne tematy dotyczyć będą:

  • charakterystyki osadu czynnego granulowanego,
  • biologicznego i chemicznego usuwania związków biogennych,
  • charakterystyki i zastosowania metod membranowych,
  • opisu systemów filtracyjnych,
  • pojęć: hermetyzacji i dezodoryzacji oraz dezynfekcji ścieków,
  • podziału na systemy i rodzaje reaktorów stosowanych w oczyszczaniu ścieków,
  • zagadnień z zakresu zintegrowanego usuwania CNP,
  • charakterystyki oczyszczalni wielostopniowych,
  • metod wymiarowania.

Prof. Dariusz Boruszko omówi też zagadnienia związane z praktycznymi podstawami wymiarowania urządzeń, dodatkowymi zabiegami ulepszającymi skład ścieków, podstawami symulacji komputerowej optymalizacji procesów, a także z modelem biokinetycznego oraz komputerowego wspomagania projektowania.

Zapisy i szczegóły na stronie internetowej wydarzenia pod adresem:  technologie.abrys.pl

Spełniając oczekiwania branżowców wod-kan

Cykl wykładów i warsztatów TECHNOLOGIE WOD-KAN II został tak pomyślany, by uczestnicy otrzymali skondensowaną wiedzę dotyczącą wyzwań, z którymi muszą obecnie się zmierzyć operatorzy i technolodzy branży wod-kan, osoby pracujące w laboratoriach, a także pracownicy urzędów. Często bowiem zarządzanie oczyszczalniami, szczególnie w przypadku tych najmniejszych, spoczywa w rękach administracji publicznej. Program ułożono tak, aby podejść systemowo do pracy oczyszczalni z uwzględnieniem istotnych merytorycznie elementów, takich jak: zanieczyszczenia, analityka, technologie, oddziaływanie środowiskowe, prawo, aspekty społeczne, a także rola cyfryzacji. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów – profesorów z Politechnik: Białostockiej, Częstochowskiej i Warszawskiej, z ośrodków o ugruntowanej renomie w branży.

Kolejne zajęcia z cyklu

Dodajmy, że w kolejnych miesiącach w ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia:

  • „Samowystarczalność energetyczna oczyszczalni ścieków – co to jest i jak ją osiągnąć (ciepło ze ścieków, biogaz)” – prof. Anna Grosser, Politechnika Częstochowska;
  • „Odzysk substancji ze ścieków i osadów – technologie” – prof. Monika Żubrowska-Sudoł, Politechnika Warszawska;
  • „Przetwarzanie i zagospodarowanie osadów ściekowych – w kontekście GOZ, ekonomicznym i społecznym” – prof. Małgorzata Kacprzak, wykład podsumowujący.

Dowiedz się więcej i zapisz na zajęcia pod adresem technologie.abrys.pl

Dodajmy, że zrealizowano już wykłady pt.: „Nowe zanieczyszczenia w oczyszczalniach ścieków – definicje, rodzaje związków, przemiany w trakcie procesów oczyszczania ścieków i przetwarzania osadów ściekowych”, które w listopadzie 2023 r. poprowadziła prof. Agata Rosińska z Politechniki Częstochowskiej, i „III Stopień oczyszczania ścieków”, które w styczniu 2024 r. poprowadziła prof. Ewa Neczaj z Politechniki Częstochowskiej.

Pełne relacje wideo z powyższych zajęć otrzymać można dokonując rejestracji w opcji “Pakiet sześciu spotkań”, a także w opcji indywidualnej.

Zapisy i udział

Zapisy na planowane 28 lutego 2024 r. (10.00–14.00, online), spotkanie pt.: „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków – nowe rozwiązania” oraz na pozostałe wyżej wspomniane warsztaty i wykłady odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: technologie.abrys.pl

Czas ucieka – zapraszamy!

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3B BZI ZM [07.10-19.11.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024