Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Lublin inwestuje w orliki

Lublin inwestuje w orliki Miasto Lublin
jw
22.10.2025, o godz. 14:18
czas czytania: około 3 minut
0

Lublin rozwija sieć boisk typu orlik, łącząc budowę nowych kompleksów z modernizacją istniejących obiektów. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej mieszkańcy zyskają przestrzenie sprzyjające codziennej aktywności fizycznej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

– Aktywność fizyczna w wymiarze amatorskim jest równie istotna jak sport profesjonalny, ponieważ odgrywa ważną rolę społeczną i wychowawczą. Do tego potrzebne są przyjazne, dobrze wyposażone przestrzenie, zlokalizowane w najbliższym sąsiedztwie. Dlatego w Lublinie inwestujemy nie tylko w sport zawodowy, ale poprzez rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej przy szkołach oraz w dzielnicach, tworzymy warunki do codziennej aktywności. Wartość obecnie realizowanych zadań na ośmiu boiskach typu orlik przekracza 14,5 miliona złotych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowe orliki dla szkół i dzielnic

W 2025 roku miasto uzyskało 4 mln zł na budowę dwóch nowych kompleksów sportowych z „Programu budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2024”. Pierwszy z nich powstanie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, drugi przy Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki. Obie inwestycje realizowane są w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Prace nad budową orlika przy ZSTK na ul. Zemborzyckiej realizuje firma RAD-BUD z Radomia za kwotę 3,51 mln zł, zaś za nowy obiekt przy SOSW nr 1 przy Al. Spółdzielczości Pracy odpowiedzialna jest spółka TORAKOL z umową o wartości 3,88 mln zł. Obecnie wykonawcy przygotowują dokumentację projektowo-kosztorysową dla obu kompleksów boisk. Zakończenie inwestycji planowane jest na październik przyszłego roku.

Modernizacja istniejących boisk

Równolegle trwa modernizacja dwóch boisk wybudowanych w pierwszych edycjach programu „Orlik”, na co w 2024 r. zostało uzyskane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w łącznej kwocie 1 mln zł. Prace przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich przy ul. Tumidajskiego weszły w końcową fazę. Wykonano niezbędne rozbiórki, prace przygotowawcze, wymieniono oświetlenie i nawierzchnie boisk wielofunkcyjnego oraz do piłki nożnej. Kontynuowane są prace związane z wymianą ogrodzenia oraz siatek na piłkochwytach. Modernizacje kompleksów realizuje spółka Prestige Invest: orlik przy SP nr 33 za kwotę 898 tys. zł oraz orlik przy ZSO nr 4 za 869 tys. zł. Oba obiekty będą gotowe w listopadzie br.

Miasto przygotowuje również modernizację czterech kolejnych kompleksów sportowych – przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego, Szkole Podstawowej nr 42, Szkole Podstawowej nr 40 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Zadania te oczekują na podpisanie umowy o dofinansowanie po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku złożonego w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wartość planowanych inwestycji przekracza 5,2 mln zł, z czego niemal 2,5 mln zł stanowić będą środki zewnętrzne. Zakres prac obejmuje m.in. odnowienie nawierzchni boisk i wymianę infrastruktury technicznej oraz wcześniej wykonaną kompleksową modernizację oświetlenia. Obecnie Miasto dysponuje dokumentacją projektowo-kosztorysową dla tych zadań. Realizacja prac nastąpi w 2026 r. po ogłoszeniu postępowania przetargowego.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026