Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Polska z dwutlenkiem wegla

Polska z dwutlenkiem wegla
11.05.2009, o godz. 13:06
czas czytania: około 1 minuty
0

– Polska może być liderem pozytywnych propozycji i stosowania nowych technologii wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Debata „Pakiet klimatyczny – sukces czy rozczarowanie?”, zorganizowana przez Konfederację Pracodawców Polskich (KPP), odbyła się 7 maja br. w Warszawie.

W opinii wicepremiera Pawlaka najważniejszym elementem przyjętego przez Radę Europejską porozumienia jest okres przejściowy dla polskich elektrowni na zakup wszystkich uprawnień do emisji CO2. – Polska w tym okresie będzie miała możliwość zastosowania systemu wskaźników emisyjności w zależności od paliwa używanego do produkcji energii elektrycznej – wyjaśnił. Zaznaczył, że na ich podstawie określona zostanie ilość darmowych uprawnień dostępnych dla naszych przedsiębiorstw. – Wskaźniki te będą odnosić się do najbardziej efektywnych i czystych instalacji na terenie UE – dodał.

Minister gospodarki omówił również najważniejsze wyzwania stojące przed polską energetyką w perspektywie krótko- i długoterminowej. – Realizacja założeń „Polityki energetycznej Polski do 2030 r.” znakomicie wpisuje się w realia światowe – powiedział.

– Dokument przygotowany przez MG spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i nadziejami sektora – powiedział prezydent KPP Andrzej Malinowski. Podkreślił, że niektóre założenia pakietu są już realizowane. – Wdrażany jest program budowy biogazowni, które pozwolą na zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych w przemyśle spożywczym. 200 obiektów jest w trakcie realizacji, a 1000 w planach – wyjaśnił. – Strategia przygotowana przez resort odpowiada na najważniejsze wyzwania stojące przed polską energetyką – dodał.

źródło: mg.gov.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026