Do końca października zostaną wyznaczone pierwsze projektowane obszary tzw. lasów społecznych, a do końca listopada - cennych przyrodniczo – poinformował wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała. W wakacje ruszą szerokie konsultacje w tej sprawie - dodał.
Rada Warszawy przyjęła w czwartek uchwałę o przystąpienia do sporządzenia strategii rozwoju m.st. Warszawy 2040 plus i planu ogólnego. Dokumenty te mają wpływ na przyszłość miasta i to, w jakim kierunku będzie się ono rozwijać. Termin ich wejścia w życie upływa w grudniu 2025 r.
"Z głębokim żalem informujemy, że 4 lipca 2024 roku zmarł Założyciel i Pierwszy Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Z wdrożonych przez Niego rozwiązań na rzecz ochrony środowiska, metod funkcjonowania i działania Funduszu korzystamy do dzisiaj. Pracownicy Funduszu, którzy Go znali, zapamiętają Zmarłego na zawsze jako wspaniałego szefa i dobrego, życzliwego człowieka." - poinformował WOŚiGW w Katowicach.
Miasta wciąż nie radzą sobie z nielegalnymi reklamami w przestrzeni publicznej. Od 12% do 100% billboardów, szyldów, banerów czy plakatów skontrolowanych przez NIK na ulicach Gdańska, Wrocławia, Łodzi, Poznania i Opola umieszczono tam bez zgody i wiedzy lokalnych władz. To oznacza, że w okresie objętym kontrolą nadzór nad gospodarowaniem powierzchnią reklamową nie był skuteczny, a do miejskich kas nie wpływały należne opłaty. NIK stwierdziła także przypadki naruszenia prawa i niegospodarności, których skutkiem było uszczuplenie przychodów czterech skontrolowanych miast w sumie o ponad 1 mln zł.
Jak informują stołeczni wodociągowcy, w ciągu ostatnich 16 lat Wodociągi Warszawskie zrealizowały program inwestycyjny na kwotę ponad 10 mld zł. Środki te pozwoliły nie tylko na budowę i modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w mieście, ale także na inwestycje zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców w związku z negatywnymi skutkami zmian klimatu.











