Sejm uchwalił wczoraj ustawę o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych.
W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podpisane zostały pierwsze umowy na dofinansowanie samorządów, które planują przeprowadzić na swoim terenie termomodernizację szkół i przedszkoli.
Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS) oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, przedłożony przez ministra środowiska.
W Toruniu do użytku oddano nową drogę rowerową przy Szosie Chełmińskiej na odcinku od ul. Pawiej do granicy miasta.
Wczoraj w Brukseli w Brukseli rozpoczęło się spotkanie Major Economies Forum on Energy and Climate (MEF). Dwudniowe spotkanie w siedzibie Komisji Europejskiej dotyczy przyszłości ochrony klimatu na świecie i tego, jakie porozumienie uda się osiągnąć w Durbanie podczas polskiej prezydencji w UE.











