Niewykluczone, że w Lublinie powstanie cmentarz dla zwierząt - poinformowało Radio Lublin. Zabiegał o to jeden z radnych PO, Marcin Nowak. Po kolejnej interpelacji radnego miasto wskazało dwie możliwe lokalizacje.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił termin naboru wniosków na rok 2010 do działania A.5 „Wspieranie promocji zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz edukacji prowadzonej na łamach prasy”.
WFOŚiGW w Katowicach sfinansował obozy dla dzieci powodzian z Podkarpacia180 dzieci z terenów Podkarpacia, dotkniętego na przełomie czerwca i lipca powodzią wypoczywa już w ośrodkach harcerskich w województwie śląskim.
Największy francuski lodowiec, który znajduje się na bezludnych Wyspach Kerguelena w Antarktyce, na Oceanie Indyjskim, utracił w ciągu ostatnich 40 lat ok. 20% powierzchni, a proces jego topnienia od 1991 roku staje się coraz szybszy - informuje Wirtualna Polska.
800 tys. zł jest skłonny zapłacić łódzki Ratusz za promowanie miasta w... serialu telewizyjnym. Wypromowanych ma zostać 15 najważniejszych zabytków oraz nowych inwestycji, wytypowanych przez miejskie władze - informuje TVN24. Przetarg został ogłoszony 17 lipca. Na oferty władze czekały tylko 10 dni.











