Właściciele kamienic, którzy na własny koszt odnowią elewację, przez 10 lat nie będą musieli - postanowiły władze Rybnika. W ten sposób chcą zachęcić do dbania o urodę miasta.
Rozpoczął się drugi etap kampanii reklamowej Ministerstwa Środowiska zachęcającej do zachowań proekologicznych. Akcja obejmuje m.in. spoty, w których para Stefan i Mariolka pokazuje, jak na co dzień oszczędzać zasoby naturalne.
- W obecnym pakiecie jest mowa o 60 mld złotych. Przyjmując poprzednie rozwiązanie moglibyśmy otrzymać nawet 160 mld złotych - komentuje Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju.
Ministerstwo Środowiska ogłosiło sposób zrekompensowania emisji CO2, które towarzyszą Konferencji Klimatycznej w Poznaniu. W większości emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana za pomocą zakupu uprawnień do emisji CO2.
Polska delegacja ogłosiła sukces w negocjacjach nad pakietem klimatyczno-energetycznym na brukselskim szczycie UE. W ramach mechanizmu solidarności w pakiecie, Polska ma dostać 60 mld zł w latach 2013-2020.











