Do 12 grudnia właściciele psów w stolicy mają możliwość bezpłatnego zaczipowania swojego pupila. To doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt – pozwala na szybkie ustalenie właściciela zaginionego zwierzęcia.
Parkiet do tańca, który produkuje energię elektryczną, łapacze mgły z Wysp Zielonego Przylądka, bezodpadowe miasto o zerowej emisji CO2 - w Polsce wszystko jest możliwe. Dzięki inicjatywie Ministra Środowiska, Prof. Macieja Nowickiego już w grudniu br. będzie można zwiedzić w Poznaniu unikalną światową wystawę - „Technologie dla ochrony klimatu".
Blisko 17 mld zł – to łączna kwota, jaką Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypłaciły przez 15-lat swojego istnienia na realizację proekologicznych zadań w całym kraju.
Komisja Europejska zatwierdziła finansowanie 143 nowych projektów w ramach pierwszego zaproszenia do składania wniosków związanego z programem LIFE+ (2007-2013) – europejskim funduszem na rzecz środowiska. Projekty pochodzą z całej UE i obejmują działania w zakresie ochrony przyrody, polityki ochrony środowiska, a także działania informacyjno-komunikacyjne.
Niemal 1000 gimnazjalistów i licealistów z całej Polski przyjedzie we wtorek 28 października do Poznania na Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny. Wydarzenie odbędzie się w związku z grudniową Konferencją Klimatyczną Narodów Zjednoczonych.







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



