Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Aktualności

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Od zarastania do strategii 3-30-300 – zielone pomysły dla miast

Od zarastania do strategii 3-30-300 – zielone pomysły dla miast

05.09.2025
Judyta Więcławska
0

5 września na targach Zieleń to Życie w Warszawie odbyła się konferencja "Mocno Zielone Miasto" – spotkanie branżowe, które konkretami odpowiada na wyzwania współczesnych metropolii. Temat przewodni, „Sposoby na więcej roślin w mieście”, to nie slogan, lecz wezwanie do działania – pokazujące, że zieleń to strategiczne narzędzie planowania, a nie jedynie dekoracja.

Warszawa. Aktywiści przeciw piaskarniom i budowie progu spiętrzającego na Wiśle

Warszawa. Aktywiści przeciw piaskarniom i budowie progu spiętrzającego na Wiśle

05.09.2025
MŁ/PAP
0

Aktywiści z ponad dwudziestu stowarzyszeń wystosowali apel do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, by nie wydawał pozytywnej decyzji środowiskowej dla piaskarni nad Wisłą i dla planowanej budowy progu wodnego na rzece. Miasto odpowiada, że nie ma podstaw do wydania decyzji negatywnej. Aktywiści chcą też zlecenia badań, jak zatrzymać problem erozji dna Wisły.

Sąd zabezpiecza wodę, ale problemy między Mielnem a Sianowem wciąż rosną

Sąd zabezpiecza wodę, ale problemy między Mielnem a Sianowem wciąż rosną

05.09.2025
JSK
0

Trwa narastający spór między gminami Mielno i Sianów, który dotyczy małego sołectwa Łazy. Sąd postanowił o zabezpieczeniu dostaw wody do Łaz na zasadach obowiązujących w 2023 roku. Decyzja ta obowiązuje do czasu pełnego rozstrzygnięcia sporu między mieleńską spółką Ekoprzedsiębiorstwo a gminą Sianów.

Pieniądze to wszystko? 2. dzień konferencji Kompleksowa Gospodarka Odpadami

Pieniądze to wszystko? 2. dzień konferencji Kompleksowa Gospodarka Odpadami

04.09.2025
Kamil Paczek
0

Dziś przechodzimy od teorii do praktyki. Po ognistych debatach o ROP, kaucji i nowelizacji ustawy czystościowej, czas na dyskusję o gminach i instalacjach komunalnych. Co obciąża ich budżety? Jak złe prawo przekłada się na kondycję finansową? Te pytania zadajemy podczas 2. dnia konferencji Kompleksowa Gospodarka Odpadami – Zjazd Branży Gospodarki Odpadami organizowanej przez Abrys sp. z o.o.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026