Wydarzeniem towarzyszącym Forum Komunikacji w Gospodarce Komunalnej była debata na temat trudności w uzyskaniu decyzji i pozwoleń – wyzwania środowiskowe, proceduralne, administracyjne, biznesowe. Rozwiązań tego coraz bardziej palącego problemu szukali przedstawiciele branży odpadowej, eksperci i urzędnicy.
Lasy Państwowe zaplanowały na 2025 rok zalesienie i odnowienie ponad 55 tys. hektarów lasów, posadzonych ma zostać pół miliarda drzew – poinformowało państwowe gospodarstwo leśne. Dodało, że od początku wiosny posadzono ponad 700 tys. drzew.
Inwestycja obejmuje m.in. wymianę torów, peronów i sieci trakcyjnej oraz budowę wiaduktów i przejść podziemnych. Remont pozwoli na szybsze przejazdy pociągów, które rozpędzą się do 120 km/h. PLK SA dostało jak dotychczas 4,6 mld euro kredytów z EBI. Na
Jak informuje CBŚP, policjanci z bydgoskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili kolejną, skuteczną akcję wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem odpadami – w tym niebezpiecznymi i rakotwórczymi. Działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Łodzi.
Kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem informacji ma istotny wpływ na skuteczność działań administracji oraz na bezpieczeństwo danych osobowych obywateli. Niestety z ustaleń kontroli NIK wynika, że samorządy w dużej mierze nie identyfikowały zbiorów danych wymagających zabezpieczenia, nie przygotowywały dokumentów kluczowych dla bezpieczeństwa systemów informatycznych, a jeśli je przygotowały, to nie testowały skuteczności przyjętych zabezpieczeń.











