Wiosna 2025 roku w Polsce upływa pod znakiem rosnącego niepokoju związanego z coraz bardziej widocznymi skutkami suszy. Mimo że kwiecień tradycyjnie bywa miesiącem, w którym przyroda budzi się do życia, w tym roku krajobraz w wielu regionach kraju wygląda zupełnie inaczej.
Wzrost liczby samochodów elektrycznych (BEV) w pierwszym kwartale o 7 201 szt., tj. o 22 proc. więcej niż w tym samym okresie ub.r. - to dane z Licznika Elektromobilności uruchomionego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilnosci (PSNM).
W województwie opolskim trwają nabory na preferencyjne pożyczki na termomodernizację, wymianę źródeł ciepła i OZE. W czwartek biuro prasowe Banku Gospodarstwa Krajowego poinformowało, że w puli znajduje się blisko 65 mln zł, a wnioski można składać w Fundacji Rozwoju Śląska.
22 projekty związane z tworzeniem zielonej infrastruktury zostaną dofinansowane z budżetu województwa łódzkiego. Na program "Łódzkie dla klimatu" Urząd Marszałkowski przeznaczył 2,5 mln zł.
Za 304 mln zł powstanie obwodnica Kętrzyna (warmińsko-mazurskie). Wykonawca, firma PORR, z którą w czwartek podpisano umowę, zbuduje 14,2 km nowej drogi i zmodernizuje prawie 2 km tras. Zakończenie prac planowane jest na 2028 r.











