Trudne czasy zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Na 26. Konferencji kompleksowej gospodarki odpadami w Uniejowie zebrali się specjaliści branży, aby wspólnie poszukiwać rozwiązań problemów, przed którymi stoją prywatne i publiczne przedsiębiorstwa.
Już niebawem podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON eksperci i praktycy przyjrzą się dokładnie m.in. aktualnym problemom z zakresu zagadnień związanych z klimatem i wodą. Przede wszystkim jednak zaproszeni goście podejmą wyzwanie analizy i wypracowania możliwych rozwiązań i rozwoju sytuacji w najbliższej, niezwykle niestabilnej rzeczywistości. Merytoryczne prelekcje i doświadczenia praktyków podczas panelu dyskusyjnego – wszystko to czeka na przedstawicieli branży wod-kan podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.
Skąd pomysł by spółkę odpowiedzialną dotychczas za zbiorowe zaopatrzenie w wodę „obciążyć lub ubogacić" w zadania związane z odbiorem i transportem odpadów? Jaką drogę przeszła Spółka Wodociągi Bytów by te zadania realizować? Co można poradzić innym samorządowcom by uniknąć błędów i co robić lepiej? Jak przejść przez proces zmiany operatora? Czy po ponad pół roku funkcjonowania w nowym systemie można pokusić się o ocenę jego funkcjonowania?
Rozmowa z prof. Pawłem Licznarem, współtwórcą Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów (w skrócie PANDa) i portalu WaterFolder.com, współzałożycielem i ekspertem merytorycznym firmy RetencjaPL, przewodniczącym komitetu naukowego konferencji Stormwater Poland, której już 6.edycja odbędzie się w dniach 28-29 września w Katowicach, a jej hasło przewodnie brzmi „Czas na deszczówkę”.
Dynamiczny rozwój technologii, wymagań środowiskowych, podejścia do pracy, relacji społecznych dotyka coraz więcej sfer naszego życia prywatnego i zawodowego. Gospodarka odpadami również powinna być otwarta na innowacje, nowe rozwiązania techniczne i organizacyjne. Chcemy znajdować w naszej branży pozytywne przykłady innowacji oraz inspiracje do rozwoju.