Już niebawem podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON eksperci i praktycy przyjrzą się dokładnie m.in. aktualnym problemom z zakresu zagadnień związanych z klimatem i wodą. Przede wszystkim jednak zaproszeni goście podejmą wyzwanie analizy i wypracowania możliwych rozwiązań i rozwoju sytuacji w najbliższej, niezwykle niestabilnej rzeczywistości. Merytoryczne prelekcje i doświadczenia praktyków podczas panelu dyskusyjnego – wszystko to czeka na przedstawicieli branży wod-kan podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń gdzie pokazana zostanie bliska perspektywa i przewidywane scenariusze zdarzeń dla gospodarki komunalnej i sfery ochrony środowiska. Jednym z obszarów tematycznych któremu poświęcona będzie specjalna sesja ENVICONu będzie WODA I KLIMAT.

Kongres ENVICON jest opiniotwórczym wydarzeniem, które wyprzedzając trendy, wskazuje tematy, które w najbliższym czasie będą kluczowe dla branży. Podczas Kongresu odbędzie się 7 sesji tematycznych i 8 paneli dyskusyjnych. Podczas tegorocznej edycji Kongresu organizatorzy stawiają na dyskusję i dialog, szukając sprawdzonych rozwiązań i dobrych wzorców.

26. edycja Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON

odbędzie się w Poznaniu w dniach 18-19 października 2022 r.

Woda i klimat pod lupą

Woda i klimat to jedna z sesji Kongresu ENVICON w trakcie której omówimy najważniejsze tematy nurtujące branżę wod-kan. Wśród prelegentów pojawi się m.in. Klara Ramm, reprezentantka Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, która skupi się na możliwościach finansowania inwestycji oraz na transformacji energetycznej branży wod-kan.

W Panelu „Co gryzie branże wodno-ściekową” głos zabiorą praktycy – przedstawiciele przedsiębiorstw wod-kan. Wśród omawianych zagadnień zaplanowano dyskusje na tematy takie jak:

  • Niedobory wody, susza, retencja, zmiany klimatu
  • Straty wody, taryfy i energia
  • Finansowanie inwestycji
  • Bezpieczeństwo sieci i cyberbezpieczeństwo
  • Osady i wykorzystanie ścieków oczyszczonych

 

W gronie prelegentów Kongresu ENVICON – sesja Klimat i Woda znajdują się również między innymi:

  • Beata Wiśniewska (Wodociągi Białostockie),
  • Janusz Dawidziak, (Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja),
  • Andrzej Wójtowicz (Wodociągi Słupsk),
  • Aleksander Kozłowski (Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne),
  • Krzysztof Dąbrowski (Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie).

Ciekawą sesją dla branży wod kan może być również sesja dotycząca ESG oraz współpracy biznesu z nauką – tutaj również głos zabiorą przedstawiciele branży wodociągowej.

Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznego Kongresu ENVICON na stronie:

envicon.abrys.pl/program2022

Kryzys energetyczny, problemy z nadmiarem odpadów, deficyt wody i susza, to problemy które zmuszają do szukania rozwiązań. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, które mogą stać się dobrym przykładem i inspiracją dla wielu przedsiębiorstw. Podczas Kongresu ENVICON zastanowimy się jak European Green Deal, Fit for 55 oraz system EU ETS będą mogły być realizowane w najbliższym czasie w obliczu wojny w Ukrainie, kryzysu energetycznego oraz zmian klimatycznych.

Jak wziąć udział w Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska ENVICON?

Udział w Kongresie ENVICON możliwy jest zarówno osobiście w Poznaniu jak i w wersji online. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tego wyjątkowego wydarzenia na stronie: envicon.abrys.pl

Szczegółowych informacji udzieli Państwu również sekretarz generalny Kongresu, Jaśmina Labus, pod numerem telefonu 784 036 987, lub adresem [email protected].


Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji Kongresu:

Envicon 2021: Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska [Relacja]


 

Zobacz również:

Najważniejsze wydarzenie w branży ochrony środowiska już w październiku w Poznaniu

Czytaj więcej

Skomentuj