Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Najważniejsze wydarzenie w branży ochrony środowiska już w październiku w Poznaniu

Najważniejsze wydarzenie w branży ochrony środowiska już w październiku w Poznaniu
JL
02.08.2022, o godz. 10:29
czas czytania: około 3 minut
1

Klimat i środowisko to słowa, które w ciągu ostatnich kilku lat są odmieniane przez wszystkie przypadki. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń gdzie pokazana zostanie bliska perspektywa i przewidywane scenariusze zdarzeń dla gospodarki komunalnej. Podczas kongresu wskazywane są kierunki, w których będzie zmierzała branża.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

26. edycja Międzynarodowego  Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON odbędzie się w Poznaniu w dniach 18-19 października 2022 r.

 

Kryzys energetyczny, problemy z nadmiarem odpadów, deficyt wody i susza, to problemy które całą branżę zmuszają do szukania rozwiązań. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, które mogą stać się dobrym przykładem i inspiracją dla wielu przedsiębiorstw. Zastanowimy się jak European Green Deal, Fit for 55 oraz system EU ETS będą mogły być realizowane w najbliższym czasie w obliczu wojny w Ukrainie, kryzysu energetycznego oraz zmian klimatycznych.

Kongres został podzielony na 4 bloki tematyczne:

Energia

Energia o sesja, która ma wskazać w jakim miejscu obecnie jesteśmy i co nas czeka. Jak reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie i w jakim stopniu kryzys energetyczny jest realnym zagrożeniem dla branży. Poruszone zostaną zagadnienia efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii czy wykorzystania wodoru.

Odpady

Jaki wpływ na gospodarowanie odpadami miała pandemia, a obecnie wojna w Ukrainie? Czy  będzie możliwe osiągnięcie poziomów recyklingu i jak ROP może na nie wpłynąć? Jak optymalnie wykorzystać potencjał zakładu i zwiększyć jego efektywność energetyczną? To tylko kilka z bardzo istotnych tematów, które znajdują się na liście tematów w sesji poświęconej odpadom.

Woda i klimat

Woda i klimat to sesja skierowana przede wszystkim do przedstawicieli zakładów wodno-kanalizacyjnych. Wspólnie z ekspertami zastanowimy się nad wyzwaniami, z którymi musi zmierzyć się branża m.in. kwestie związane z taryfami, zagospodarowaniem osadów, bezpieczeństwo sieci, cyberbezpieczeństwo czy zmiany klimatu.

Nauka, biznes, technologia

Wiele z poruszanych podczas Kongresu zagadnień jest interdyscyplinarnych i spotka się z zainteresowaniem ekspertów, niezależnie czy zajmują się odpadami czy gospodarką wodną. Spotkanie obu branż (odpadowej i wodno-ściekowej), stwarza niezwykłą przestrzeń do wymiany doświadczeń i pomysłów. Szczególnie w kontekście badań i rozwoju, wykorzystywania kapitału naukowego na potrzeby rozwoju technologii czy doświadczeniem w jaki sposób stwarzać miejsce pracy przyjazne dla każdego.

Uroczysta gala i wręczenie nagród w konkursach środowiskowych

Kongresowi towarzyszy uroczysta gala, podczas której ogłaszane są wyniki konkursów środowiskowych. Nagrody przyznawane są zarówno instytucjom, przedsiębiorcom, samorządom, fundacjom, jak i osobom indywidualnym, mającym niebagatelny wpływ na gospodarkę odpadami, ochronę klimatu, poprawę jakości powietrza oraz popularyzację właściwych postaw prośrodowiskowych w naszym kraju.

Kongres od lat gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych działających w tym obszarze oraz organizacje branżowe.


Zachęcamy do dołączenia do grona Uczestników i śledzenia aktualnych informacji dotyczących tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON:

Informacje o konkursach środowiskowych będą aktualizowane na stronie abrys.pl/konkursy

 


Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji Kongresu:

Envicon 2021: Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska [Relacja]


 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


ITPE

Komentarz #204317 dodany 2022-09-22 13:50:57

Poprawna nazwa Instytutu to: Instytut Technologii Paliw i Energii.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do envicon 2022
css.php
Copyright © 2023