Nie przechodzimy obojętnie wobec agresji Rosji na Ukrainę. Wiele osób, instytucji i organizacji, również branżowych, angażuje się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Publikujemy apel o pomoc, jaki do wszystkich członków Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, wystosował jej prezes, Krzysztof Dąbrowski.

Szanowni Państwo,

Apeluję do wszystkich Członków Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – włączmy się w pomoc Ukrainie!

Ostatnie dni przyniosły wiadomości  budzące wpierw niedowierzanie, potem grozę, strach i przerażenie. Rzecz, która nie powinna się wydarzyć, nie w naszym domu – w Europie, nie w XXI wieku, nie po doświadczeniach II wojny światowej, której najstarsi świadkowe jeszcze są wśród nas – stała się faktem. Mamy wojnę, Rosja napadła Ukrainę, zaatakowała autonomiczne, wolne państwo, naszego wschodniego sąsiada.

To nie jest „ich wojna”, to nie wojna Ukraińców – wszyscy Europejczycy powinni  działać razem na rzecz wolności, pokoju i zakończenia działań wojennych. Każdy z nas, komu bliskie są największe osiągnięcia naszej cywilizacji i humanistyczne wartości, kto chce żyć i wychowywać dzieci i wnuki w świecie bez wojny, powinien otworzyć serca na pomoc Ukrainie.

Ta pomoc już płynie z Polski do Ukrainy szeroką falą i ponad wszelkimi podziałami – obserwujemy ją od chwili wybuchu wojny –  angażują się pojedyncze jednostki, wolontariusze, organizacje i fundacje.

Otworzyliśmy specjalne subkonto bankowe, na które możecie Państwo wpłacać dowolne kwoty, które sukcesywnie będziemy przekazywali do polskich i ukraińskich organizacji pomocowych na pomoc humanitarną od naszej branży. To tu najlepiej będą wiedzieli co w aktualnym momencie jest najbardziej potrzebne zarówno tam w Ukrainie, jak i tu dla uchodźców wojennych, którzy znajdują schronienie w naszym kraju.

NR SUBKONTA:

SANTANDER BANK POLSKA S.A.

25 1090 1072 0000 0001 4982 4997

Z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”

Wierzę, że w tych działaniach możemy liczyć na całe nasze środowisko, na wszystkich Członków IGWP. Ufam, że Wodociągowcy nie zawiodą, okażą wielkie serce i solidarność z Ukrainą. Solidarność to dla Polaków słowo szczególne, pokażmy co ona znaczy…

W kolejnym etapie pomocy, zbierać będziemy informacje dotyczące konieczności wsparcia technicznego infrastruktury wodociągowej, która ulega ogromnym zniszczeniom i dewastacji na terenach objętych działaniami wojennymi.

Liczę na  podjęcie przez Was tego Apelu i szczere, ofiarne wsparcie na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Z poważaniem,

Krzysztof  Dąbrowski
Prezes IGWP

Czytaj więcej

Skomentuj