Nowa platforma umożliwiająca zakup biletów przez smartfon dostępna jest dla wszystkich pasażerów łódzkiego MPK.

Aplikacja zbiletem.pl jest darmowa. Aby spróbować, należy pobrać ją na smartfon z systemem Android oraz iOS. Podczas uruchomienia należy wpisać w aplikacji swój numer telefonu i od razu można kupować bilety MPK. Za bilety użytkownik aplikacji może zapłacić kartą płatniczą Visa lub MasterCard. Można też skorzystać z opcji płatności szybkim przelewem lub Blikiem. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje PayU.

Bilet jest skasowany, zatem jest ważny, od momentu zakupu. Kontrola biletu wygląda tak jak w przypadku tradycyjnych biletów papierowych, z tą różnicą, że bilet okazujemy do kontroli na ekranie smartfonu. Bilet musimy oczywiście kupić najpóźniej z chwilą rozpoczęcia przejazdu.

Jak wyjaśnia Witold Ławiński, kierownik Działu Obsługi Klienta w MPK aplikacja zbiletem.pl jest kolejnym kanałem dystrybucji i ułatwieniem dostępu do biletów komunikacji miejskiej w Łodzi, a każdy pasażer powinien mieć odstęp do co najmniej kilku możliwości zakupu biletów, bo w razie awarii jednej aplikacji można szybko skorzystać z innej.

Aplikacja mobilna zbiletem.pl dostępna jest w sklepach AppStore i Google Play. Obecnie działa już w kilkunastu miastach w Polsce.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj