Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Bez dopłat do zakupu elektrycznych rowerów i e-hulajnóg w programie "Mój elektryk"

Bez dopłat do zakupu elektrycznych rowerów i e-hulajnóg w programie
PAP/dom
26.07.2021, o godz. 9:27
czas czytania: około 2 minut
0

W aktualnym naborze programu "Mój elektryk" nie ma dopłat do zakupu elektrycznych rowerów i e-hulajnóg, osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie wyłącznie do aut osobowych - podaje NFOŚiGW. Dodaje, że będą dopłaty po 4 tys. zł do motorowerów, motocykli i quadów, ale nie dla osób fizycznych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak wskazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w aktualnym naborze programu priorytetowego “Mój elektryk” nie ma dopłat do zakupu elektrycznych rowerów i e-hulajnóg. Fundusz przypomina, że osoby indywidualne mogą otrzymać dofinansowanie wyłącznie do zakupu samochodów osobowych sklasyfikowanych w kategorii M1 w wysokości 18750 zł, a w przypadku posiadaczy karty Dużej Rodziny – 27 tys. zł.

Dodał, że będą dofinansowywane motorowery, motocykle oraz quady (kategoria L), ale dotyczy to beneficjentów niebędących osobami fizycznymi. Na pojazdy kategorii L będzie można uzyskać 4 tys. zł wsparcia.

W poniedziałek 12 lipca br. NFOŚiGW uruchomił program “Mój elektryk”, w ramach którego osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Dotacja dla nabywców indywidualnych wynosi 18 tys. 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł. Na większą dotację mogą liczyć osoby z Kartą Dużej Rodziny. Dla nich przewidziano 27 tys. zł dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu.

Z danych Funduszu wynika, że do tej pory wpłynęło 281 wniosków o dofinansowanie e-auta. Przyjętych (czyli prawidłowo wypełnionych, złożonych i podpisanych) jest 83, w tym 11 dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. 196 złożonych wniosków to wnioski robocze. Żaden z wnioskodawców jeszcze nie otrzymał dofinansowania.

Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski powiedział, że jeszcze w lipcu ruszy uruchamianie naboru dla przedsiębiorców, którzy finansują auta przede wszystkim w leasingu.

– Ogłosimy nabór na banki, a następnie NFOŚiGW przekaże im pieniądze przeznaczone na dopłaty do leasingu. To banki za pośrednictwem firm leasingowych będą dystrybuowały te dopłaty, w tym do najmu długookresowego – wyjaśnił. Dodał, że bez względu na formę finansowania pojazdu – zakup, leasing, najem – warunki wsparcia będą takie same.

Fundusz przypomniał, że budżet programu w 2021 r. sięga 500 mln zł, z czego 100 mln zł trafi na dopłaty dla osób fizycznych. Realizację programu przewidziano na lata 2021–2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 r. lub do wyczerpania środków.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024