Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Białostocka spalarnia poszukuje pracowników

Białostocka spalarnia poszukuje pracowników
BK
20.05.2015, o godz. 10:12
czas czytania: około 2 minut
0

Rozpoczął się proces rekrutacji personelu do spalarni w Białymstoku. Nabór przeprowadzi spółka LECH, będąca inwestorem budowanego w tym mieście Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK).

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Obecnie poszukiwani są pracownicy na stanowiska: dyżurnego inżyniera ruchu, elektryka, automatyka, kierownika działu eksploatacji, mechanika, obchodowego, operatora instalacji, specjalistę ds. akpia, specjalistę ds. elektroenergetycznych.

Rozwiązania techniczne i technologiczne

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to jedna z największych inwestycji  w woj. podlaskim, której koszt wynosi prawie 333 mln zł netto. Budowa zakładu rozpoczęła się w grudniu 2013 r. i zgodnie z harmonogramem zbliża się do końca. Obecnie wszystkie budynki są w tzw. stanie zamkniętym. Trwają intensywne prace wykończeniowe związane min. z wykonywaniem rurociągów układu wodno-parowego, montażem elektrycznym oraz montażem aparatury kontrolnej i pomiarowej. Na ukończeniu jest również montaż suwnic chwytakowe w bunkrze. Termin zakończenia budowy jest planowany na koniec 2015 r., a uruchomienie instalacji ma nastąpić w kolejnym roku. Będzie to nowoczesna instalacja, spełniająca wymagania BAT, czyli najlepszych dostępnych technik. W skład zaprojektowanej instalacji wchodzi jedna kompletna linia termicznego przekształcania odpadów komunalnych o planowanej wydajności 15,5 Mg/h (120 000 Mg/rok) przy nominalnej wartości opałowej odpadów komunalnych 7 500 kJ/kg. W wyniku procesu termicznego unieszkodliwiania odpadów powstanie pozbawiony niebezpiecznych substancji żużel. Objętość pozostałości po procesie termicznego przekształcenia będzie ok. piętnastokrotnie mniejsza niż objętość odpadów poddanych termicznemu przekształceniu. Z odpadów wytwarzana będzie również energia elektryczna w ilości ok. 38 tys. MWh rocznie oraz cieplna do 360 tys. GJ  w sezonie grzewczym.

Z korzyścią dla środowiska

W białostockiej spalarni zastosowana zostanie półsucha metoda oczyszczania spalin, integrująca kilka procesów w jednej instalacji: absorpcję gazową chlorowodoru, fluorowodoru i dwutlenku siarki, usuwanie metali ciężkich, dioksyn, furanów  cząstek stałych z wykorzystaniem węgla aktywnego i wapna oraz odpylanie spalin z wykorzystaniem filtra workowego. Zastosowane tego typu rozwiązanie przyniesie korzyści dla mieszkańców i środowiska. Pozwoli bowiem na ograniczenie emisji szkodliwych substancji znacznie poniżej wartości określonych w obowiązujących rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie standardów emisyjnych z instalacji. Pozostałości z procesu spalania odpadów, czyli żużel oraz pozostałości po procesie oczyszczania spalin zostaną w odpowiedni, skuteczny i bezpieczny sposób zagospodarowane.

Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć pod linkiem praca, z kolei na temat realizowanego projektu można przeczytać na stronie www.czystaenergia.bialystok.pl.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024