1 / 3

W Białymstoku trwają przygotowania do rewitalizacji terenu wokół stawu przy ul. Mickiewicza, dzięki której powstać ma atrakcyjne miejsce do rekreacji dla mieszkańców, a żyjące nad stawem zwierzęta zyskają budki lęgowe, platformy pływające, wieże i domki.

Miasto szuka obecnie wykonawcy dokumentacji technicznej. Projekt rewitalizacji stawu na rogu ul. Podleśnej i Mickiewicza obejmie m.in. działania proekologiczne i poprawę jakości wody. Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania ekspertyzy przyrodniczej i hydrologicznej. Następnie na podstawie ujętych w nich informacji stworzy koncepcję zagospodarowania terenu.

– Na projekt rewitalizacji stawu na osiedlu Mickiewicza, zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego, głos oddało ponad tysiąc białostoczan. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców teren ten zamieni się w atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Jednocześnie okolice stawu staną się bezpieczną enklawą dla żyjących tu zwierząt – powiedział zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

W okolicach stawu powstać ma m.in. kładka nad rowem, pomosty dla wędkarzy, ścieżki, miejsce do wypoczynku z oświetleniem i ławkami. Zostanie posadzona zieleń, wybudowane zostaną budki dla wiewiórek, jeży i ptaków. Powstaną także specjalne wieże dla nietoperzy i ruchome platformy dla pływających ptaków.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj