Samorząd Bielska-Białej przymierza się do budowy pierwszej w mieście tężni solankowej. Miałaby ona powstać na terenach rekreacyjnych na Bulwarach Straceńskich. Władze miasta szukają już wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Bielski magistrat podał, że dokumentacja obejmować ma nie tylko budowę tężni, która miała by być długa na 20 m i wysoka na 6 m, ale również integracyjnego placu zabaw. Termin składania ofert upływa 26 sierpnia. Wykonawca, z którym podpisana zostanie umowa, będzie miał cztery miesiące na wywiązanie się z zadania.

“Tężnia oraz plac zabaw tworzyć będą uzupełnienie istniejącej infrastruktury rekreacyjnej przy Bulwarach Straceńskich. Celem głównym projektu jest umożliwienie mieszkańcom miasta zażywanie inhalacji leczniczych wspomagających układ oddechowy, ruch na świeżym powietrzu, miejsce zabaw i rekreacji dla całych rodzin” – wskazało miasto w dokumentacji przetargowej.

Bulwary Straceńskie to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku bielszczan. Kilka lat temu powstała tu infrastruktura rekreacyjna. Zbudowano trzy place zabaw, siłownię zewnętrzną, ścieżkę rowerową i skatepark.

Czytaj więcej

Skomentuj