Biodegradowalny "mural" powstał w Wielkiej Brytanii

Biodegradowalny
jw
17.09.2019, o godz. 13:46
czas czytania: około 1 minuty
0

Francuski artysta Saype stworzył niebanalny projekt - na trawie w New Brighton stworzył malunek przedstawiający chłopca w samolocie. Choć tego typu instalacje zazwyczaj tworzone są na ścianach, a nie na ziemi, dzieło szybko okrzyknięto "biodegradowalnym muralem".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Francuz Saype – autor “biodegradowalnego muralu” – został niedawno uznany przez magazyn “Forbes” za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych osób w dziedzinie sztuki i kultury poniżej 30 roku życia.

Jego najnowsze dzieło pojawiło się w Anglii na trawniku w New Brighton. To malunek chłopca w samolocie-zabawce, krążącego wokół księżyca i gwiazd. To pierwsze tego typu dzieło w Wielkiej Brytanii.

“Biodegradowalny mural” najlepiej oglądać z lotu ptaka. – Podoba mi się pomysł, że kiedy jesteś dzieckiem, nie ma ścian między tym, co chcesz, a tym, co będziesz robić. Tę “naiwność” chciałem przekazać w tym dziele – komentuje artysta.

Malunek o powierzchni 10 tys. m.kw. został stworzony przez natryskiwanie bezpośrednio na trawę w stu procentach biodegradowalnej farby, wykonanej z pigmentów z kredy i węgla drzewnego. Ze względu na swój ekologiczny charakter grafika zniknie w ciągu kilku dni.

Artysta wcześniej tworzył podobne dzieła m.in. pod Wieżą Eiffla, na górach w Szwajcarii czy w parku w Buenos Aires.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024