1 / 4

Francuski artysta Saype stworzył niebanalny projekt – na trawie w New Brighton stworzył malunek przedstawiający chłopca w samolocie. Choć tego typu instalacje zazwyczaj tworzone są na ścianach, a nie na ziemi, dzieło szybko okrzyknięto “biodegradowalnym muralem”.

Francuz Saype – autor “biodegradowalnego muralu” – został niedawno uznany przez magazyn “Forbes” za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych osób w dziedzinie sztuki i kultury poniżej 30 roku życia.

Jego najnowsze dzieło pojawiło się w Anglii na trawniku w New Brighton. To malunek chłopca w samolocie-zabawce, krążącego wokół księżyca i gwiazd. To pierwsze tego typu dzieło w Wielkiej Brytanii.

“Biodegradowalny mural” najlepiej oglądać z lotu ptaka. – Podoba mi się pomysł, że kiedy jesteś dzieckiem, nie ma ścian między tym, co chcesz, a tym, co będziesz robić. Tę “naiwność” chciałem przekazać w tym dziele – komentuje artysta.

Malunek o powierzchni 10 tys. m.kw. został stworzony przez natryskiwanie bezpośrednio na trawę w stu procentach biodegradowalnej farby, wykonanej z pigmentów z kredy i węgla drzewnego. Ze względu na swój ekologiczny charakter grafika zniknie w ciągu kilku dni.

Artysta wcześniej tworzył podobne dzieła m.in. pod Wieżą Eiffla, na górach w Szwajcarii czy w parku w Buenos Aires.

Czytaj więcej

Skomentuj