Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Bratki przyozdobiły Lublin na wiosnę

Bratki przyozdobiły Lublin na wiosnę
jw
26.03.2022, o godz. 12:57
czas czytania: około 1 minuty
0

Kolorowe bratki na rabatach to jeden z sygnałów cieplejszych dni. W Lublinie właśnie rozpoczęła się wiosenna akcja ich sadzenia. W tym roku na rabaty trafi ponad 5 tysięcy bratków, przeważnie w kolorach żółtym i fioletowym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

– Wiosna to czas intensywnych prac ogrodniczych, które dotyczą również terenów miejskich. Tradycyjnie w naszym mieście jako pierwsze na rabatach i skwerach pojawiają się bratki, które są nie tylko efektowne, ale jednocześnie odporne na warunki miejskie. Potem następuje zmiana dekoracji, i na rabaty, do pojemników i kwietników trafią już kompozycje mieszane roślin jednorocznych z trawami oraz roślinami zielonymi – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Trwa sadzenie

Sadzenie bratków już się rozpoczęło i potrwa do przyszłego tygodnia. Bratki rosną już w wieżowych konstrukcjach kwietnikowych na placu Łokietka. Dziś (24 marca) obsadzana jest rabata z roślin sezonowych w Ogrodzie Saskim – obsada wiosenna składa się z bratków w kolorach białym, żółtym, bordowym i niebiesko-fioletowym. W kolejnych dniach bratki będą sadzone na rabatach na Placu Litewskim, placu Krąpca i w Parku Bronowickim.

Trawy ozdobne

W połowie maja bratki zostaną zastąpione aranżacjami traw ozdobnych z dekoracyjnymi roślinami jednorocznymi – petuniami, pelargoniami, wilcami, smagliczkami, paciorecznikami i komarzycą, a jesienią wrzosami i kapustami ozdobnymi.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024