1 / 4

Podpisano umowę na budowę inwestycji drogowej tzw. osi zachodniej we Wrocławiu. Do 2023 r. ma powstać m.in. ponad 4 km dróg, pięć skrzyżowań i wiadukt. Inwestycja będzie kosztować 181,5 mln zł i ma w założeniu odkorkować zachodnią część miasta.

Umowa została podpisana z konsorcjum, którego liderem jest Bickhardt Bau Polska sp. z o.o. To kontrakt w wysokości blisko 181,5 mln zł, a inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej.

„Wybudujemy 4,2 km nowych dróg, 5675 m dróg rowerowych, 5875 m chodników, ponad kilometr ciągu pieszo-rowerowego, 5 skrzyżowań, dwa przejścia tunelowe dla pieszych i rowerzystów. Dużym wyzwaniem inżynierskim będzie budowa wiaduktu w ciągu Alei Stabłowickiej. Będzie on miał ponad 140 m i pozwoli uczestnikom ruchu drogowego bezkolizyjnie przejechać nad uczęszczaną linią kolejową w kierunku Legnicy” – powiedział cytowany w komunikacie kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji S.A. Wojciech Kaim.

W kolejnych etapach przebudowy tego rejonu miasta zaplanowano też przeniesienie i wyciszenie torowiska tramwajowego, budowę nowej pętli autobusowej w okolicy, gdzie powstanie nowy szpital onkologiczny, oraz liczne nasadzenia drzew.

„Oś Zachodnia to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w ostatnich latach, która pozwoli połączyć obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów poprzez nową Aleję Stabłowicką oraz rozbudować o kolejne dwa pasy ruchu ulicę Kosmonautów od ulicy Fieldorfa do wysokości kąpieliska Glinianki” –  powiedział cytowany w komunikacie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Czytaj więcej

Skomentuj