W Krakowie rozpoczął się montaż inteligentnego oświetlenia i monitoringu na wiślanych bulwarach.

Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie – odpowiedzialny za realizację inwestycji – prace będą prowadzone na bulwarach: Inflanckim, Wołyńskim, Tynieckim i Rodła.

Na bulwarach zamontowane zostanie inteligentne oświetlenie, które będzie dostosowywało się do natężenia ze względu na porę roku i dnia. Dodatkowo nasadzona zostanie zieleń oraz zamontowane zostaną lampy iluminacyjne.

Geodeci wytyczyli już miejsca, gdzie poprowadzone zostanie odwodnienie, pojawią się słupy oświetleniowe i oprawy iluminacyjne. Dodatkowo pojawią się instalacje sterujące i zasilające inteligentne oświetlenie oraz monitoring i sieć Wi-Fi.

Wzdłuż bulwaru Inflanckiego zamontowanych zostanie ok. 90 opraw oświetleniowych i iluminacyjnych, przy Tynieckim będzie ich ponad 40, przy Rodła 53. Z kolei w okolicach bulwaru Wołyńskiego pojawi się  27 opraw oświetleniowych i iluminacyjnych.

Prace zakończa się jeszcze w tym roku. W 2019 r. wykonane zostanie oświetlenie kolejnych Bulwarów: Poleskiego, Podolskiego i części Lotników Alianckich.

Krakowski ZIKiT podjął pierwsze prace nad oświetleniem już w 2016 r. Do tej pory udało się gruntownie przebudować bulwary: Czerwiński (lewy brzeg Wisły między mostami Dębnickim i Grunwaldzkim) i Kurlandzki (lewy brzeg pomiędzy mostami Piłsudskiego i Kotlarskim).

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj