Traficar – usługa wynajmu samochodów na minuty – rozszerzyła swoją działalność o stolicę Wielkopolski i stolicę Dolnego Śląska.

Wypożyczanie samochodów będzie możliwe prawie w całym obrębie Poznania i Wrocławia. Przed uruchomieniem usługi Traficar przeanalizował ruch i najpopularniejsze trasy i na tej podstawie wyliczył obszar, gdzie będzie można wypożyczyć i oddać samochód.

Korzystanie z car-sharingu jest bardzo proste – wystarczy zarejestrować się w aplikacji, wypożyczyć i zwrócić samochód w dowolnym miejscu w ramach ustalonej strefy. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

W obu miastach dla kierowców dostępnych jest po 150 samochodów Renault Clio z silnikiem benzynowym.

– To dla nas podwójna okazja do dumy. Z jednej strony stworzyliśmy nowoczesną, pionierską usługę, która posiada znaczne grono użytkowników i buduje wspólnotę innowatorów otwartych na zmiany społeczne – mówi Piotr Groński, prezes Traficar.

– Z drugiej strony przed nami wciąż nowe obszary do odkrycia, czego wyrazem jest wejście do nowych miast. Poznań i Wrocław to jeszcze nie nasze ostanie słowo w tym roku – zapewnia Groński.

Traficar jest obecnie dostępny w czterech miastach: Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Jego flota liczy 800 pojazdów.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj