W Warszawie kolejny raz zebrane zostaną świąteczne choinki w doniczkach. Pracownicy miejskich lasów postarają się zasadzić je ponownie.

Zebrane drzewka zostaną zasadzone, gdy tylko pogoda na to pozwoli. Leśnicy zwracają uwagę, aby do czasu zbiórki spróbować zachować drzewka w dobrej kondycji. Znaczenie ma tu m.in. temperatura, w której iglaki przebywają. Dobrze, aby miały szanse zarówno zaaklimatyzować się do warunków domowych, jak i przy ich oddawaniu do pogody na zewnątrz. Istotny jest również stan korzeni – drzewka, które zostały wyhodowane w doniczkach mają dużo większą możliwość adaptacji do warunków leśnych.

Choinki odbierać będą pracownicy Lasów Miejskich – Warszawa. Dyżury odbędą się w dwóch terminach. Pierwszy to sobota 13 stycznia. Tego dnia drzewka można będzie oddać w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1 (w Lesie Kabackim) oraz w starej leśniczówce przy ul. Papirusów 1/3 (przy wjeździe do Lasu Młocińskiego).

W kolejną sobotę, 20 stycznia, zbiórka choinek prowadzona będzie w głównej siedzibie warszawskich leśników, czyli przy ul. Korkowej 170A w Wawrze. W obu przypadkach leśnicy dyżurować będą w godz. 10-14.

Czytaj więcej

Skomentuj