1 / 3

Rozpoczął się proces przesadzania drzew z objętego przebudową odcinka DK-91 w Częstochowie. Na początek jest to 7 klonów rosnących do tej pory przy alei Wojska Polskiego 114. Po sąsiedzku nadal trwa wbijanie pali pod konstrukcję nowej estakady na wysokości skrzyżowania alei Wojska Polskiego z aleją Pokoju.

Kilkunastoletnie drzewa są przesadzane, z pomocą specjalistycznego sprzętu, na ulicę Makuszyńskiego (w dzielnicy Północ). W sumie z terenu inwestycji związanej z przebudową alei Wojska Polskiego do przesadzenia w inne miejsce w mieście wyznaczonych zostało ok. 120 drzew, które – z uwagi na zakres zaplanowanych prac – nie będą mogły rosnąć tam, gdzie dotychczas.

Nowe nasadzenia

Na terenie objętym inwestycją pojawiać się będą oczywiście sukcesywnie nowe drzewa w nowych lokalizacjach – w miarę postępu prac i docelowego urządzania zieleni w końcowej fazie robót.

Budowa nowej estakady

Równolegle z akcją przesadzania drzew trwa jeden z kluczowych etapów związanych z budową nowej estakady, jednego z trzech nowych obiektów mostowych zaplanowanych w ramach miejskiej inwestycji. Instalowane są masywne pale pod konstrukcję obiektu, który zastąpi wyburzoną niedawno starą i wyeksploatowaną estakadę na Rakowie. Prowadzone prace są cały czas monitorowane pod kątem sejsmicznym. Notowane drżenia podłoża to ok. 40-50% dopuszczalnych norm, a prace generujące większy hałas zostały ograniczone w czasie, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na komfort mieszkania w okolicznych blokach.

Teren inwestycji w czwartek wizytowali m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

Czytaj więcej

Skomentuj