Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Częstochowa: przesadzają kilkunastoletnie drzewa

Częstochowa: przesadzają kilkunastoletnie drzewa
jw
26.11.2021, o godz. 10:25
czas czytania: około 1 minuty
0

Rozpoczął się proces przesadzania drzew z objętego przebudową odcinka DK-91 w Częstochowie. Na początek jest to 7 klonów rosnących do tej pory przy alei Wojska Polskiego 114. Po sąsiedzku nadal trwa wbijanie pali pod konstrukcję nowej estakady na wysokości skrzyżowania alei Wojska Polskiego z aleją Pokoju.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kilkunastoletnie drzewa są przesadzane, z pomocą specjalistycznego sprzętu, na ulicę Makuszyńskiego (w dzielnicy Północ). W sumie z terenu inwestycji związanej z przebudową alei Wojska Polskiego do przesadzenia w inne miejsce w mieście wyznaczonych zostało ok. 120 drzew, które – z uwagi na zakres zaplanowanych prac – nie będą mogły rosnąć tam, gdzie dotychczas.

Nowe nasadzenia

Na terenie objętym inwestycją pojawiać się będą oczywiście sukcesywnie nowe drzewa w nowych lokalizacjach – w miarę postępu prac i docelowego urządzania zieleni w końcowej fazie robót.

Budowa nowej estakady

Równolegle z akcją przesadzania drzew trwa jeden z kluczowych etapów związanych z budową nowej estakady, jednego z trzech nowych obiektów mostowych zaplanowanych w ramach miejskiej inwestycji. Instalowane są masywne pale pod konstrukcję obiektu, który zastąpi wyburzoną niedawno starą i wyeksploatowaną estakadę na Rakowie. Prowadzone prace są cały czas monitorowane pod kątem sejsmicznym. Notowane drżenia podłoża to ok. 40-50% dopuszczalnych norm, a prace generujące większy hałas zostały ograniczone w czasie, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na komfort mieszkania w okolicznych blokach.

Teren inwestycji w czwartek wizytowali m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024