Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Częstochowskie Centrum Usług Komunalnych dba o... jeże [ZDJĘCIA]

Częstochowskie Centrum Usług Komunalnych dba o... jeże [ZDJĘCIA]
08.12.2020, o godz. 9:01
czas czytania: około 1 minuty
0

W ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego pn. „Domek dla jeża i jerzyka w dzielnicy Północ” kupiono i rozstawiono przy Promenadzie Niemena w Częstochowie kilkanaście domków dla jeży.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Jeże to nie tylko sympatyczne, ale i niezwykle pożyteczne zwierzęta. Są jednymi z największych ssaków owadożernych. Najczęściej odżywiają się owadami, będącymi uporczywymi szkodnikami wielu roślin.

Szukając lokalizacji starano się wybrać miejsca osłonięte od wiatru i zniwelować wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. W domkach zwierzęta mogą znaleźć schronienie przez cały rok. Ekologiczna, wykonana z drewna konstrukcja zapewni bezpieczne schronienie w trudniejszych warunkach pogodowych, szczególnie w okresie zimowania.

Domki dla jeży umożliwiają skuteczne osiedlanie się tych niezwykle pożytecznych zwierząt na terenach zieleni miejskiej. Koszt realizacji zadania to 1125 zł. W Częstochowie podobnie, jak przed rokiem, nie wszystkie z jesiennych liści w miejskich parkach i skwerach są sprzątane. Część z nich posłuży jako zimowe schronienie dla jeży.

Jeżo-strefy są już w miejskich parkach pod Jasną Górą, wkrótce pojawią się też w innych miejscach, gdzie mogą zimować te zwierzęta. Specjalne kopczyki będą usytuowane pomiędzy drzewami, poza wyznaczonymi ścieżkami, tak by zminimalizować ryzyko ich zniszczenia. Tworzeniem i utrzymaniem stref dla jeży zajmuje się częstochowskie Centrum Usług Komunalnych.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024