W ostatnim czasie miasto przekazało na potrzeby Jastrzębskich Klubów Sportowych znaczne środki finansowe. Cześć radnych miejskich uważa, że pieniądze na rozwój jastrzębskiego sportu powinny przekazywać też miejskie spółki.

W 2014 r. dotacja na trzy duże miejskie kluby sportowe wyniosła ok. 300 tys. zł. GKS 1962 Jastrzębie w 2013 r. otrzymał ok. 163 tys. zł, w 2014 – ok. 179 tys. zł, w 2017 r. – ok. 580 tys. zł, w 2018  – ok. 1 239 tys. zł. W sumie na trzy duże kluby tylko w tym roku przeznaczono ok. 2,7 mln zł.

Jeszcze w 2018 r. miasto ogłosi konkurs dla klubów sportowych na kwotę ok. 260 tys. zł, co daje dodatkowo ok. 400 tys. zł.

Część radnych miejskich uważa jednak, że to za mało i chce sięgnąć do pieniędzy spółek miejskich. Według nich jastrzębski sport powinny zasponsorować m.in. Jastrzębskie Zakłady Wodociągów i Kanalizacji.

W liczne inicjatywy związane z rozwojem sportu angażuje się już wiele zakładów wodociągów i kanalizacji w całym kraju. Wodociągi Warszawskie na przykład są partnerem pierwszoligowej żeńskiej drużyny siatkarskiej Wisła Warszawa. Ponadto MPWiK od lat wspiera organizację imprez sportowych, m.in. kolarskiego memoriału S. Królaka, Biegu Powstania Warszawskiego czy Półmaratonu Praskiego, a także zawodów taekwondo.

Liczne inicjatywy sportowe wspierają też Wodociągi Skarżyskie. Gdyby nie finansowe wsparcie miejskiej spółki, wiele imprez o charakterze sportowym nie mogłoby się odbyć na terenie miasta bądź powiatu skarżyskiego.

Z kolei Wodociągi Kieleckie wspierają Uczniowski Klub Sportowy Zalew Kielce, obejmując swoim mecenatem młodych żeglarzy. W ramach współpracy co roku są przekazywane pieniądze na szkolenie dzieci z zakresu żeglarstwa.

Źródło: jastrzebieonline.pl

Czytaj więcej

Skomentuj