1 / 10

Już 21 lutego odbędzie się jedno z największych wydarzeń popularno-naukowych dla wszystkich zainteresowanych tematyką miejskiego krajobrazu. Forum Miejska Sztuka Ogrodowa organizowane przez miesięcznik „Zieleń Miejska” odbędzie się po raz trzynasty podczas targów Gardenia 2019 w Poznaniu. Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie profesji architekta krajobrazu – zawodu, który daje obecnie ogromne możliwości, i w którym nie brak wyzwań.

Z uwagi na to, że w Forum MSO udział bierze wielu młodych ludzi, którzy często dopiero rozpoczynają swoją przygodę z architekturą krajobrazu, redakcja „Zieleni Miejskiej” zebrała grupę osób reprezentujących różne zawody związane z szeroko pojętą architekturą krajobrazu.

W rezultacie uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę pozyskać informacje, które mogą być decydujące przy wyborze konkretnej specjalizacji.

BEZPŁATNA REJESTRACJA

Podczas wydarzenia poznamy najnowsze informacje o nauczaniu na kierunku architektura krajobrazu i dowiemy się o podstawach zielonych inwestycji: budowie publicznych terenów zieleni, rozwiązywaniu problemów, wskazówkach i zaleceniach na konkretnych przykładach realizacji.

Uznani architekci krajobrazu przybliżą tajniki prowadzenia biura projektowego, pokażą najciekawsze polskie i światowe inwestycje ostatnich lat, ale także zaprezentują bardziej szczegółowe dane, np. dotyczące współczesnego projektowania zieleni w pobliżu autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Wśród prezentowanej tematyki znajdą się zagadnienia związane ze specyfiką i zastosowaniem narzędzi GIS oraz dostępem do baz danych w zawodzie architekta krajobrazu, z charakterystyką zawodu konserwatora zabytkowej zieleni oraz powiązaniach architektury krajobrazu z ekologią, ochroną środowiska i obroną obszarów cennych przyrodniczo.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Forum to także dyskusja, w której udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani uczestnicy wydarzenia. Każdemu panelowi towarzyszyć będzie wymiana zdań między prelegentami a publicznością. Będzie to więc doskonała okazja do zadania profesjonalistom interesujących i nurtujących pytań.

Podczas MSO rozwiązany zostanie także konkurs „Inspiracje w przestrzeni”, który jest organizowany przez miesięcznik „Zieleń Miejska” i firmę Abrys, wydawcę pisma. W konkursie młodzi architekci krajobrazu wykazać mogą się kreatywnością i sprawić radość dzieciom, projektując przeznaczony dla nich ogród sensoryczny zlokalizowany w Sopocie.

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2019 odbędzie się 21 lutego 2019 r. w pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Potrwa od godziny 10:00 do 16:00 i podzielone będzie na panele dyskusyjne z udziałem ekspertów oraz publiczności. Udział w Forum jest bezpłatny, wystarczy rejestracja tutaj.

Czytaj więcej

Skomentuj